Bratranec Škody Enyaq od Cupry odhalil prvú cenovku a detaily

3

Budúci mesiac bude spustený predaj kompaktného elektrického SUV/crossoveru Cupra Tavascan, ktorý je koncernovým bratrancom modelov Škoda Enyaq a VW ID.4, resp. skôr ich variantov Enyaq Coupé a ID.5. Model od Cupry by však mal mať športovejšie DNA. A aktuálne sme sa dočkali jeho detailného predstavenia, pričom sme spoznali aj prvú cenovku.

Model Cupra Tavascan postavený na platforme VW MEB je v porovnaní so svojimi koncernovými bratrancami od Škody a VW špecifický aj tým, že sa pre globálny trh vyrába v Číne. A ďalšou odlišnosťou je, že bude dostupný rovno v najvýkonnejších verziách s kapacitne najväčšou batériou. Športovejší zážitok z jazdy pritom podporia systémy dynamického podvozku DCC Sport, športového odpruženia a progresívneho riadenia.

2 verzie

V Európe bude elektrická novinka od Cupry s rozmermi 4 644 x 1 861 x 1 597 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvorom 2 766 mm, batožinovým priestorom s objemom 540 l a koeficientom odporu vzduchu 0,26 dostupná v 2 verziách – Endurance a VZ.

Model Cupra Tavascan Endurance ponúkne pohon zadnej nápravy, výkon 210 kW, krútiaci moment 545 Nm, 77-kWh (netto) batériu či dojazd max. 568 km (WLTP). Výkonnejší variant VZ disponuje pohonom oboch náprav, výkonom 250 kW, krútiacim momentom 679 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za 5,5 s, maximálnou rýchlosťou 180 km/h, 77-kWh batériou či dojazdom max. 522 km (WLTP).

Maximálny nabíjací výkon oboch verzií dosahuje 135 kW, pričom z 10 na 80 % sa majú nabiť za menej ako 30 min. A počas 7 min nabíjania má byť možné získať dojazd 100 km (WLTP). Palubná nabíjačka ponúka výkon 11 kW.

Interiér a výbava

V interiéri elektromobilu Cupra Tavascan nájdeme napr. 15″ centrálny dotykový displej infotainmentu. Ide tak o vôbec najväčšiu obrazovku použitú v modeloch značky Cupra. Digitálna prístrojová doska má naopak pomerne skromných 5,3″.

Prostredníctvom systému „Wireless Full Link“ je možné do vozidla integrovať Apple CarPlay a Android Auto. A fanúšikov kvalitnejšieho zvuku by mohol potešiť 12-reproduktorový hi-fi audiosystém vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Sennheiser.

Dostupnosť a cena

Na nemeckom trhu bude možné model Cupra Tavascan objednať od budúceho mesiaca, a to za cenu od 56 210 €. Spustenie dodávok je naplánované na jeseň tohto roku.

Zdroj: Cupra

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Škoda uvádza na trh cenovo dostupnú verziu elektromobilu Enyaq
Seat predstavil svoj najlacnejší elektromobil Cupra UrbanRebel v 2. koncepčnej verzii
Renault 5 sa chystá do predaja. Spoznali sme pritom aj prvé cenovky
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • Rovnako vykonny spalovaci Formentor stoji rovnako. Kto dnes kupi spalovak v cenovej hladine nad 50 tisic, je bud fanatik, alebo hlupak.

Pridajte komentár