Najlacnejší elektromobil od Seatu, Cupra Raval, sa už testuje na cestách

3

Cupra, ktorá je dcérskou spoločnosťou automobilky Seat, chystá cenovo dostupnejší subkompaktný elektromobil Cupra Raval. A jeho blažiaci sa príchod predznamenávajú testovacie prototypy na cestách.

Koncern VW Group chystá štvorlístok cenovo dostupnejších subkompaktných elektromobilov postavených na platforme MEB Entry. A jedným z nich bude model Cupra Raval, ktorý by sa mal od svojich koncernových bratrancov líšiť minimálne športovejším a prémiovejším strihom.

Cupra Raval sa po kompaktnom hatchbacku Cupra Born a kompaktnom SUV Cupra Tavascan stane tretím novodobým elektromobilom od automobilky Seat, keď nerátame model Seat Mii Electric, ktorý sa už nevyrába. Podľa súčasných plánov pritom budú elektromobily spoločnosti Seat prichádzať na trh len pod značkou Cupra.

Čo zatiaľ vieme?

Cupra Raval vychádza z koncepčného modelu UrbalRebel, pričom Cupra už skôr uviedla, že ich chystaná novinka bude merať 4,03 metra a ponúkne výkon 166 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,9 a dojazd 440 km (WLTP). Dá sa však predpokladať, že dostupné budú aj verzie s nižším výkonom a dojazdom.

Šéf spoločnosti Seat Wayne Griffiths už skôr povedal, že Cupra Raval bude prémiovejším a športovejším modelom ako koncernoví bratranci od VW a Škody.  A dodal, že sa to prejaví aj na cenovke, ktorá by mala byť o cca 5 000 € vyššia. To by pri aktuálne avizovaných približných cenách modelov od VW a Škody znamenalo, že Cupra Raval bude začínať na cene pod 30 000 €, čím sa stane najlacnejším elektromobilom od spoločnosti Seat.

Cupra tiež už skôr avizovala, že model Raval príde na trh v roku 2025. To je však aktuálne otázne, keďže koncernové modely od VW a Škody sa očakávajú v roku 2026. Na druhej strane, aktuálne sa v médiách začali objavovať fotografie a videá (viď video od nCars nižšie) maskovaných prototypov, ktoré sa testujú na bežných cestných komunikáciách. Takže sa zdá, že model je v pokročilej fáze vývoja.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Bratranec Škody Enyaq od Cupry odhalil prvú cenovku a detaily
Elektrická Škoda Epiq bude stáť od 25 000 € a ponúkne dojazd až 400+ km
VW Group schválil projekt elektromobilov za 20 000 € a ponúkne aj 4 modely pod 25 000 €
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Prémiové elektrické auto so zásadnou konštrukčnou vadou, teda predným pohonom je oxymoron.
    Je neskutočné, ako marketingová segmentácia likviduje užitočné hodnoty auta. Dúfam že tlak trhu časom obmedzí nezmysel v podobe predného náhonu u BEV. Pre neveriacich odporúčam množiace sa videá na YT o nevýhodnej konfigurácii predného pohonu.

    • Tie BEV s predným pohonom sú určené pre nenáročných na jazdné vlastnosti. A aj malé autá môžu mať tak trochu väčší kufor ….

      Áno trh ukáže záujem o tuto konfiguráciu.

Pridajte komentár