Elektrická verzia Seatu Leon „e-Racer“ má parametre superšportu

0

Automobilka SEAT predstavila na autosalóne v Ženeve novú značku CUPRA a rovno aj model CUPRA e-Racer. Dizajn vychádza z modelu SEAT Leon, avšak pod kapotou kapotou sa ukrýva úplne nový elektrický pohon. A to nie hocijaký, veď e-Racer je navrhnutý na cestné závody a dosahuje parametre superšportových áut.

CUPRA e-Racer vychádza zo závodného špeciálu SEAT Leon , ktorý jazdí „benzínový“ šampionát Cup racer. Má však plne elektrický pohon, vďaka ktorému svojho „spaľovacieho“ kolegu predčí. Automobilka hovorí, že okrem vyššieho výkonu a ekologickej prevádzky má aj ďalšie výhody.

cupra e-racer

Napríklad elektromotor je oveľa jednoduchší komponent s neporovnateľne menšími nárokmi na údržbu, pričom je násobne efektívnejší. Vďaka maximálnemu krútiacemu momentu dostupnému od prvej otáčky má CUPRA e-Racer aj lepšie zrýchlenie a nepotrebuje zložitú prevodovku.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Ženeve zažil európsky debut plug-in hybrid s najväčším elektrickým dojazdom na svete
Nový elektromobil od Rimac je najrýchlejším autom sveta. Pokorí aj Teslu Roadster
V Ženeve bola predstavená revolučná generácia Formuly E. Poznáme kompletné špecifikácie

Výkon a jazdné vlastnosti

CUPRA e-Racer dosahuje výkon 300 kW, pričom v špičke to môže byť až 500 kW (680 PS). Ten sa prenáša prostredníctvom 1-stupňovej prevodovky na kolesá zadnej nápravy aj za pomoci vektorovania krútiaceho momentu. Elektrický špeciál zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,2 sekundy a z 0 na 200 km/h za 8,2 sekundy. maximálna rýchlosť sa zastaví na 270 km/h.  

Vlastné preteky elektromobilov

V tomto roku sa CUPRA e-Racer predstaví na vybraných motoristických podujatiach. V budúcom roku by mohla jazdiť vrámci vlastného šampionátu elektromobilov. CUPRA sľubuje úplne nový a oveľa atraktívnejší formát pretekov, ktorý má byť dynamický, intenzívny a vzrušujúci. 

Zdroj: SEAT

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár