Consumer Reports 2017: Ktoré značky robia najlepšie autá? A ako je na tom Tesla?

0

Americký spotrebiteľský magazín Consumer Reports s takmer 90-ročnou tradíciou zverejnil rebríček najlepších automobilových značiek. Pri jeho zostavovaní zohľadňoval hodnotenie majiteľov jednotlivých modelov a zistenia z vlastných redakčných testov. Rebríčku dominujú nemecké, japonské či kórejské značky. K ním sa však primiešala aj americká Tesla.

Metodika hodnotenia

Celkové skóre jednotlivých značiek je priemerom bodov, ktoré získali jednotlivé modely v testoch Consumer Reports a bodov priradených na základe spätnej väzby 640-tisíc majiteľov jednotlivých modelov. Na základe tohto užívateľského hodnotenia určil Consumer Reports skóre, ktoré zahŕňa predpokladanú spoľahlivosť a spokojnosť majiteľov. Zohľadnená bola taktiež bezpečnostná stránka vozidiel.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prečo sa stal Model X najlepším SUV roka 2016?
Tesla sa stala najlepšou americkou automobilovou značkou za rok 2016
Tesla vyhrala prieskum spokojnosti zákazníkov Consumer Reports

Výsledky Consumer Reports

Popredné pozície obsadili predovšetkým nemecké a japonské automobilové značky. Avšak na tej úplne najvyššej sa pomerne prekvapujúco umiestnila kórejská značka Genesis. Jedná sa o prémiovú značku koncernu Hyundai Motors, ktorá patrí po stránke spoľahlivosti k priemeru, avšak získala vynikajúce hodnotenie od majiteľov, ako aj motoristických novinárov v rámci testu Consumer Reports.

consumer reports 2017

Tesla najlepším americkým výrobcom

Najlepšie hodnotenou americkou značkou sa stala Tesla. Tá získala veľmi podobné hodnotenie ako víťazný Genesis. To znamená, že s modelmi značky Tesla vyjadrili spokojnosť novinári aj majitelia, ale celková predpokladaná spoľahlivosť dosiahla priemerné hodnotenie. Tesle to ale celkovo stačilo „len“ na 8. miesto. Rovnakú pozíciu obsadila aj v rámci Consumer Reports 2016.

Zdroj: Consumer Reports

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár