Citroën chystá viacero elektromobilov. Sústredí sa najmä na kompakty

0

Elektrifikácii sa nevyhne ani automobilka Citroën, ktorá chystá spustiť svoju „e-ofenzívu“ v roku 2020. Dočkáme sa pritom elektromobilov aj plug-in hybridov.

Generálny riaditeľ PSA Group Carlos Tavares sa na minuloročnom automobilovom kongrese v Detroite vyjadril, že do roku 2025 “bude celý koncern 100 % elektrifikovaný”. Masová elektrifikácia sa tak dotkne aj automobilky Citroën.

E-verzia pre každý model

Tavaresove slová presnejšie znamenajú, že do spomínaného roku 2025 bude každý jeden koncernový model ponúkaný v elektrifikovanej verzii. Produktový šéf značky Xavier Peugeot v tejto súvislosti hovorí, že novej generácie elektrických vozidiel sa dočkáme v roku 2020, píše Ecomento.

Prvým EV model veľkosti Golfu

Citroën má na vybraných trhoch v ponuke 3 plne elektrické modely, a to C-Zero, Berlingo Electric a e-Méhari. Ich technológia je však na dnešné pomery už zastaralá. Prvým moderným modelom francúzskej automobilky má byť elektromobil veľkosti Volkswagenu e-Golf. Jednať by sa tak malo o hatchback nižšej strednej triedy.

„Niektorí výrobcovia majú v tomto segmente staršie elektrické autá, avšak veľko-objemové predaje nás ešte len čakajú. Keď sa tak stane, budeme tam,“ hovorí Xavier Peugeot.

Šéfka Citroënu Linda Jackson sa prostredníctvom Autonews vyjadrila, že plne elektrický pohon dostanú najmä malé a stredne veľké vozidlá, ktoré budú postavené na koncernovej platforme e-CMP. Dodáva, že ľuďom, ktorým nebude postačovať dojazd elektromobilov, ponúknu plug-in hybridy.

Prvým hybridom SUV C5

Prvým plug-in hybridným modelov značky bude stredne veľké SUV Citroën C5 Aircross Hybrid. Na európskom trhu sa ho dočkáme začiatkom roku 2020. Ďalším elektrifikovaným modelom francúzskej značky má byť plne elektrická verzia crossoveru Citroën C4 Cactus novej generácie.

Elektrickej verzie by sa mal dočkať aj najmenší model výrobcu, ktorým je „C1“. Isté však je, že ako elektromobil bude ponúkaný van Berlingo, ktorý dostane modernejšiu techniku. Už tento rok sa pritom dočkáme predstavenia 2 koncepčných elektromobilov. A to na autosalóne v Ženeve a Šanghaji.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (koncept CXperience): Citroën 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Automobilky Peugeot, Citroën, Opel a DS chystajú množstvo e-áut
Opel uvedie na trh v krátkom čase 3 elektromobily a 1 plug-in hybrid
Prehľad najočakávanejších elektromobilov v roku 2019

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár