Citroen predstaví zbrusu nový elektrický crossover e-C4 už čoskoro

0

Citroen e-C4 sa pridá do rozrastajúcej sa rodiny koncernových elektromobilov, ktorých základom je úplne nová  platforma e-CMP. Preto o ňom vieme pomerne dosť, aj keď je francúzsky výrobca zatiaľ skúpy na slovo.

Automobilka Citroen nie je v oblasti elektromobility žiadnym nováčikom, avšak je to už dávno, čo naposledy uviedla na trh plne elektrický model. A obroda prichádza v podobe crossoveru, ktorý sa stane nástupcom pomerne netradičného modelu C4 Cactus.

Francúzska automobilka aktuálne upozorňuje, že svoj „nový 100-percentne elektrický model Citroen e-C4“ predstaví 30. júna. Ukázala nám tiež logo vozidla, avšak viac už neprezradila. Napriek tomu sa dá povedať, že o vozidle toho nepriamo vieme pomerne dosť.

Technika zrejme neprekvapí

Je v podstate isté, že vyrastie na koncernovej platforme e-CMP, ktorú bude zdieľať s modelmi Peugeot e-208Peugeot e-2008, DS 3 Crossback E-Tense, Opel Corsa-e a Opel Mokka-e. Prvé 4 menované elektromobily pritom majú identickú techniku. V prípade modelu Mokka-e ešte nepoznáme špecifikácie, je však nepravdepodobné, že sa budú líšiť.

A líšiť by sa nemala ani technika, ktorú nájdeme pod „kapotou“ elektrického crossoveru Citroen e-C4. Tzn., že by mal ponúknuť výkon 100 kW, krútiaci moment 260 Nm, batériu s kapacitou 50 kWh či podporu rýchlonabíjania výkonom 100 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min).

Čo sa týka dojazdu, významnou nápoveďou môže byť dojazd koncernových súrodencov Peugeot e-2008 (310 km WLTP) a DS 3 Crossback E-Tense (300 km WLTP). Budeme pritom dúfať, že Citroen bude mať o niečo vyššiu efektivitu, aj vďaka karosérii typu crossover, ktorá by mohla teoreticky ponúknuť o niečo lepšiu aerodynamiku ako jeho bratranci, ktorí sú skôr malými „SUV-čkami“.

Špionážna fotografia chystanej novinky:

V súvislosti s platformou CMP/e-CMP tiež treba povedať, že tá je navrhnutá tak, aby bolo na nej možné postaviť plne elektrické, ale aj spaľovacie vozidlá. Takže môžeme očakávať aj spaľovacie verzie s benzínovými a dieselovými agregátmi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Citroen predstavil elektromobil za 6 000 €. Na trh príde v júni
Peugeot, Citroën, Opel a DS uvedú do roku 2021 na trh 15 e-áut
Opel nám ukázal viac zo svojho chystaného elektrického SUV Mokka-e

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár