Citroen nám ukázal svoj prvý elektromobil na báze platformy e-CMP

2

Automobilka Citroen zverejnila pred pár dňami upútavka na svoj elektromobil novej generácie, ktorý nesie meno Citroen e-C4. Aktuálne pridala ďalšie informácie, vrátane fotografií.

Citroen potvrdil to, čo sa očakávalo. Novinka, ktorá bude spadať do segmentu C, totiž bude dostupná nielen s čisto elektrickým pohonom, ale aj benzínovými a dieselovými motormi. A to je jasným dôkazom toho, že vyrastie na novej koncernovej platforme CMP/e-CMP.

Ako máme možnosť vidieť, Citroen e-C4 je „crossover“ s nápadným a odvážnym dizajnom, takže si ho zrejme len ťažko pomýlime s iným vozidlom, čo nie je v dnešnej dobe úplnou samozrejmosťou.

Viacero variantov?

Francúzska automobilka uvádza, že model bude dostupný vo vysoko výkonnom aj efektívnom variante. Nie je však úplne jasné, či sa to bude vzťahovať aj na čisto elektrickú verziu. Doterajšie koncernové elektromobily Peugeot e-208Peugeot e-2008DS 3 Crossback E-TenseOpel Corsa-e, ktoré vyrástli na platforme e-CMP, sú dostupné len s jedným variantom elektrického pohonného systému.

Ten zahŕňa elektromotor s výkonom 100 kW a krútiacim momentom 260 Nm či batériu s kapacitou 50 kWh a podporou rýchlonabíjania výkonom 100 kW (nabitie z 0 na 80 % za 30 min). Táto batéria pritom dokáže zabezpečiť koncernovým súrodencom Peugeot e-2008 a DS 3 Crossback E-Tense dojazd 310, resp. 300 km (WLTP).

Citroen e-C4 je už 5. elektrifikovaným modelom značky, ktorý bol oznámený v období okolo roku 2020, v rámci aktuálnej elektrifikačnej stratégie značky. Tými zvyšnými sú plug-in hybrid C5 Aircross Hybrid a elektromobily Ami, ë-Jumpy a ë-SpaceTourer.

Dôraz na komfort

Francúzi ďalej uvádzajú, že ich elektrická novinka prinesie vysokú mieru komfortu. A to aj vďaka odpruženiu so systémom Progressive Hydraulic Cushions, pokročilým sedadlám, „inovácii“ určenej pre predného pasažiera, ktorá zažije svetovú premiéru, priestoru v kabíne či praktickým palubným funkciám.

Podrobnejšie informácie o elektrickom crossoveri Citroen e-C4 sa dozvieme v rámci oficiálneho predstavenia, ktoré sa uskutoční 30. júna.

citroen e-c4 interier

Zdroj: Citroen

Zdroj: Citroen

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Citroen predstavil elektromobil za 6 000 €. Na trh príde v júni
Peugeot, Citroën, Opel a DS uvedú do roku 2021 na trh 15 e-áut
Peugeot e-2008 dostal slovenský cenník a „akciový bonus“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

    • staci pozriet na e2008 -> 32000 – 38000 + priplatky -> takze cca tie iste sumy … mozno trochu vyssie aby mohli splnat podmienky na „nutne“ zlavy na „srotovnom“

Pridajte komentár