Citroën e-C3 by mohol stáť od 22 000 – 23 000 €. Jeho prototypy sa už testujú na cestách

3

Jedným z očakávaných elektromobilov je aj Citroën e-C3, a to najmä kvôli cene. A práve tá mala byť upresnená. Taktiež boli zaznamenané prvé „špionážne“ fotografie maskovaného testovacieho prototypu. A tento model je zaujímavý aj tým, že sa bude vyrábať na Slovensku.

Ako už vieme, Citroën e-C3 bude predstavený budúci mesiac, vyrábať sa bude v trnavskom závode koncernu Stellantis a na trh sa dostane budúci rok. A aktuálne Ecomento na základe správy od ForoCochesEléctricos informuje aj ohľadom upresnenia základnej ceny tohto modelu.

Upresnenie ceny

S odvolaním sa na šéfa značky Citroën Thierryho Koskasa sa dozvedáme, že tento subkompaktný crossover, ktorý sa zaradí do segmentu B, bude začínať na cene 22 000 až 23 000 €. A to je upresnenie v porovnaní s doteraz spomínanou cenou „pod 25 000 €“.

Cenou by sa tak tento model priblížil o triedu menšiemu modelu Dacia Spring, ktorý je najlacnejším elektromobilom kategórie M1 na európskom trhu a ktorý u nás začína na cene 21 500 €. ForoCochesEléctricos tiež informuje, že Citroën e-C3 je postavený na novom variante platformy „smart car“ určenej pre rozvojové trhy.

Citroën pritom už predáva elektromobil e-C3 napr. na indickom trhu. Tento model by však mal využívať pôvodnú platformu a chystaný model pre Európu by sa mal od toho indického podstatne líšiť. A to ako po stránke dizajnu (má prebrať dizajnové prvky z konceptu Citroën Oli), tak aj technikou.

Možné špecifikácie

Už skôr sa objavili neoficiálne informácie, že „európsky“ Citroën e-C3 má byť dostupný v 2 verziách. A to s výkonom 61, resp. 81 kW a s LFP batériami s kapacitou 42, resp. 52 kWh. A šéf Citroënu začiatkom tohto mesiaca povedal, že model e-C3 ponúkne dojazd cca 300 km. Budeme pritom dúfať, že sa to týka základnej verzie. Koskas tiež uviedol, že chystaná novinka bude mať na dĺžku takmer presne 4 metre.

A na záver pripájame tweet od ForoCochesEléctricos, na ktorom máme možnosť vidieť „špionážne“ fotografie testovacieho prototypu modelu e-C3.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hyundai testuje malý elektromobil, ktorý by mohol stáť okolo 20 000 €
V čínskych elektromobiloch vidí veľkú hrozbu aj Citroën. Chystá sa však bojovať
Šéf Škody hovoril o elektromobile za menej ako 20 000 €
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár