Citroën odhalil menšie „cenovo dostupné“ elektro-SUV s až 7-miestnou konfiguráciou

5

Citroen e-C3 je 2. najlacnejším elektromobilom na európskom trhu a už onedlho dostane väčšieho súrodenca Citroen e-C3 Aircross, ktorý by sa takisto mohol vyrábať na Slovensku. Toto subkompaktné SUV pritom prekvapujúco ponúkne až 7 miest na sedenie.

O praktickejšom „variante“ modelu e-C3 sa „šuškalo“ už nejaký ten mesiac. A dnes nám ho Citroen v skratke predstavil. Dozvedáme sa pritom, že ide o SUV, ktoré sa ešte zmestí do segmentu B. Nemôže prekvapiť, že odhalená novinka vyrástla na rovnakej platforme ako model C3/e-C3, teda „Smart Car“. Ponúkne pritom spaľovacie motory, hybridný pohon a aj čisto elektrický pohon.

Citroen tiež uvádza, že nová generácia modelu C3 Aircross má „ambíciu otriasť trhom vďaka veľmi konkurencieschopnej cenovej pozícii“. A podľa francúzskej značky má byť „cenovo dostupný“ aj elektromobil Citroen e-C3 Aircross, ktorý sa bude vyrábať v Európe. Podľa skorších neoficiálnych správ by sa tak malo diať v trnavskom závode koncernu Stellantis, kde sa budú vyrábať aj elektromobily Citroen e-C3 a Opel Frontera Electric.

Až 7 miest na sedenie

Jedným z prekvapení novej generácie modelu C3 Aircross je to, že bude dostupný aj v 7-miestnej konfigurácii. A to je na pomery vozidla s dĺžkou 4,39 m patriaceho do segmentu B výnimočné. 3. rad sedadiel je pritom riešený formou dvoch sklopných sedadiel v rámci batožinového priestoru.

citroen e-c3

Zdroj: Citroen

Citroen žiaľ neprezradil špecifikácie pohonné systému. Zdá sa však, že Aircross by mohol v tomto smere ponúknuť viac ako menší súrodenec e-C3, ktorý disponuje výkonom 83 kW, krútiacim momentom 120 Nm, zrýchlením z 0 na 100 km/h za cca 11 s, maximálnou rýchlosťou 135 km/h, LFP batériou s kapacitou 44 kWh, dojazdom 326 km (WLTP) či max. nabíjacím výkonom 100 kW.

Nová generácia Citroenu C3 Aircross bude uvedená na trh v lete tohto roku a viac informácií o modeli sa máme dozvedieť ešte pred letom.

Zdroj: Citroen

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Citroën spustil predaj najlacnejšieho subkompaktného elektromobilu v Európe
Lacný čínsky elektromobil Leapmotor T03 sa má vyrábať aj v poľskom závode Stellantisu
Stellantis chystá možno až 7 „cenovo dostupných“ elektromobilov na spôsob Citroenu e-C3
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Az sa mi nechce verit, ze niekto ponukne ako tak „cenovo dostupny“ elektromobil pre rodiny. Ked uz MPV vymrelo, ani som necakal, ze este uvidim auto, kde by mohli byt plnohodnotne 3 sedacky vzadu bez toho, aby to bolo prerastene SUV s cenou nad 50tis. (a to vravim iba o spalovakoch)

  2. Trochu mám problém predstaviť si ako sa tam tých 7 ľudí zmestí. Keby to bolo aspoň vyššie, niečo ako Berlingo, tak OK, ale to bude asi tak pre 2 dospelých vpredu + 5 detí 🙂

    Nech dajú fotky obsadeného vozidla, potom budem pokojnejší. Ale som rád, že sa neboja aj takýchto experimentov.

Pridajte komentár