Nová generácia Citroenu C4 Cactus dorazí aj v plne elektrickej verzii

1

Nová generácia crossoveru Citroen C4 Cactus dostane aj plne elektrickú verziu. Bude stelesnením nového dizajnového jazyka značky, ktorým budú inšpirované aj nasledujúce modely.

Model C4 Cactus je na trhu od roku 2014, pričom tento model naznačil dizajnové smerovanie francúzskej automobilky. Rovnako tomu bude aj v prípade novej generácie, ktorá príde na trh do roku 2020.

Pridá sa ku koncernovým súrodencom

Pozitívnou správou je, že Citroen C4 Cactus bude dostupný aj ako elektromobil. Vyrastie na koncernovej modulárnej platforme CMP, ktorá umožňuje integráciu rôznych druhov pohonných jednotiek, vrátane elektrickej. Vyrastú na nej aj nové generácie modelov Opel Corsa a Peugeot 208, ktoré taktiež dostanú plne elektrické verzie.

Model C4 Cactus „2“ bude prvým z nových automobilov značky, ktorý bude mať elektrifikovanú verziu. Pritom každý modelový rad z portfólia francúzskeho výrobcu dostane nejaký elektrický variant do roku 2025. Rovnako  tak sa stane aj v prípade ďalších koncernových značiek Peugeot, Opel a DS.

Vychádzať má z konceptu CXPERIENCE

Dizajn novinky má vychádzať z konceptu Citroen CXPERIENCE, ktorý bol predstavený na autosalóne v Paríži pred dvoma rokmi. To nie je zlá správa, nakoľko ten vôbec nevyzerá zle. Keď už je reč o konceptoch, dvoch elektrických by sme sa mali dočkať v roku 2019.

Prvý z nich sa nám ukáže na jar v Ženeve. V rámci osláv 100-ročnice značky. Bude predstavovať víziu budúcnosti francúzskej automobilky, pričom si má zachovať ducha modelu 2CV alebo ak chcete „škaredého káčatka“. Sme však presvedčení, že novinka škaredá nebude. Vozidlo má byť pritom primárne určené pre obyvateľov miest, narozdiel od pôvodnej „vidieckej“ 2CV-éčky.

Druhý koncept elektromobilu bude predstavený na autosalóne v Šanghaji. Bude sa jednať o väčší model, ktorý bude stelesnením predstáv značky o autonómnom vozidle budúcnosti.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Peugeot, Citroën, Opel a DS chystajú množstvo elektromobilov a hybridov
Citroën predstavil svoj prvý plug-in hybrid. Je ním SUV “C5 Aircross Hybrid”
VW údajne chystá elektrický crossover za 18 000 €, ako aj sedan a kombi

Zdroj: Autoexpress, titulná fotografia: Citroen  

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

 1. „pričom si má zachovať ducha modelu 2CV “ – možno tak súčastná C4
  https://car-images.bauersecure.com/pagefiles/29522/1752×1168/citroenc4cactus_2cv_06.jpg?mode=max&quality=90&scale=down

  ……………..
  C4 na obrázkoch pripomína skôr stare DS. Hľavne kvôli pretiahnutej karoserii a sklonu strechy.
  https://static.designboom.com/wp-content/uploads/2015/12/jean-louis-bui-citroen-ds-revival-concept-designboom-002-818×435.jpg
  https://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/gallery/student-creates-stunning-citroen-ds-design-for-2019_2.jpg

  No stačí porovnať Kia Niro Electric Concept s produkčným modelom a človek hneď vie, že finálna verzia bude o dosť ina.

Pridajte komentár