Chybná šarža CHAdeMO adaptérov pre Tesly poškodzuje nabíjacie stanice

0

Majitelia Tesiel a CHAdeMO adaptérov pozor! Na trhu sa vyskytuje vadná “šarža” CHAdeMO adaptérov, ktoré slúžia ako “aktívna redukcia” na prepojenie vozidiel Tesla a nabíjacích staníc CHAdeMO. Jedná sa údajne o neautorizované adaptéry.

Na problém upozornil česky energetický gigant ČEZ, ktorý prevádzkuje sieť nabíjacích staníc CHAdeMO. Technický pracovníci objavili v poslednej dobe hneď niekoľko poškodených konektorov CHAdeMOPôvod chybných konektorov zatiaľ nie je známy. Nevieme teda naisto povedať, či sa jedná o adaptéry priamo od spoločnosti Tesla alebo od nejakého iného výrobcu. Vzhľadom na to, že zahraničné servery zaoberajúce sa elektromobilitou nehlásia podobné problémy, môžeme predpokladať, že sa jedná o nejakého lokálneho výrobcu či “kutila”.

tesla chademo adapter type 2

Tesla CHAdeMO adaptér –
Type 2. Zdroj: Tesla

Každopádne si treba skontrolovať svoj adaptér. Používaním toho nesprávneho nielenže vznikajú náklady na opravu konektorov, ale škodia všetkým používateľom dotknutých nabíjacích staníc, keďže poškodenie môže byť natoľko veľké, že znefunkčňuje nabíjanie. Spoločnosť ČEZ zverejnila obrázok pomocou ktorého je možné identifikovať problémový adaptér.

chybny tesla chademo adapter

Zdroj: ČEZ

Hore na obrázku je zobrazený chybný adaptér s obdĺžnikovým konektorom. Ten deformuje pin CHAdeMO konektora z nabíjacej stanice. Na dolnom obrázku je správny adaptér s kónickým (kužeľovitým) konektorom.

Spoločnosť ČEZ vyzýva majiteľov chybných adaptérov, aby ich prestali používať a kontaktovali predajcu, ako aj ČEZ, ktorý bude o problémových adaptéroch informovať verejnosť.

Sme veľmi zvedaví či sa jedná skutočne o chybnú šaržu alebo len o miestneho “kutila”, ktorý aktívne používa svoj podomácky vyrobený adaptér.

Zdroj: ČEZ, titulná fotografia: panjo.com

eautoportal zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár

O NÁS / REKLAMA / SPOLUPRÁCA / KONTAKT / PODMIENKY POUŽÍVANIA    Copyright © 2016 - 2018 TeslaMagazín.sk     Sledujte nás aj cez sociálne siete  

 Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

Upozornite ma raz týždenne na najzaujímavejšie články

 

Odoslané!