Známe sú ceny prvých elektromobilov v rámci francúzskeho sociálneho lízingu. Už od 54 €/mes.

3

Francúzi od nového roka zavedú tzv. sociálny lízing na elektromobily pre tamojších nízkopríjmových občanov. A aktuálne zverejnené ceny prvých modelov naznačujú, že by o túto novú formu dotácií na elektromobily mohol byť obrovský záujem.

Nedávno sme informovali, že roky sľubované dotácie na lízing elektromobilov pre nízkopríjmových Francúzov sú už za dverami. A aktuálne Stellantis zverejnil zoznam svojich elektromobilov, ktoré bude čoskoro možné výhodne prenajať v rámci sociálneho lízingu, upozornil portál Largus. Spoznali sme pritom aj ceny v rámci jednotlivých modelov a podmienky pre získanie dotácie.

Ciele a výška dotácie

Francúzska vláda sa už skôr vyjadrila, že cieľom sociálneho lízingu je sprístupniť elektromobilitu pre sociálne slabšie domácnosti a zmeniť ich návyky v rámci prechodu zo spaľovacích áut. Uviedla pritom, že v roku 2024 bude k dispozícii „niekoľko desiatok tisíc“ plne elektrických vozidiel. A očakáva sa, že v ďalších rokoch sa bude tento systém rozširovať.

Aktuálne Largus informuje, že výška dotácie na elektromobil v rámci sociálneho lízingu môže byť až 13 000 € v závislosti od modelu. Táto suma už zahŕňa aj „environmentálny bonus“, čo by mala byť klasická forma dotácie na kúpu elektromobilu.

Ceny prvých elektromobilov

Vďaka spomínanej podpore budú stáť podporované elektromobily (jednou z podmienok je, aby boli vyrobené v Európe) od koncernu Stellantis od 54 € mesačne, vrátane „poistenia pre prípad smrti, invalidity a straty zamestnania“. Neplatí sa pritom žiadna akontácia a podmienkou je uzatvorenie lízingovej zmluvy na 3 roky.

Spomínaných 54 €/mes. sa vzťahuje na lízing čerstvej novinky Citroen e-C3, ktorá sa bude vyrábať na Slovensku. A ďalšími modelmi od koncernu Stellantis aktuálne zahrnutými do sociálneho lízingu sú: Fiat 500 – 89 €/mes., Opel Corsa Electric – 94 €/mes., Peugeot e-208 – 99 €/mes., Opel Mokka Electric – 119 €/mes., Citroen e-C4 – 129 €/mes., Jeep Avenger – 149 €/mes. a Peugeot e-2008 – 149 €/mes. Spomínaná podpora a zverejnené ceny sa vzťahujú na základné verzie týchto modelov.

Oprávnení žiadatelia

Mnohých určite zaujíma, kto sú v rámci francúzskeho sociálneho lízingu oprávnení žiadatelia. Tými sú pracujúci ľudia s referenčným príjmom 15 400 € ročne, ktorí za rok najazdia viac ako 8 000 km alebo musia v rámci dochádzania za prácou prejsť viac ako 15 km.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dotácie na elektromobily vo výške 3 000 až 6 000 €, to je návrh slovenského ministerstva
Dotácie na elektromobily sú v SR potrebné, uvádza SEVA a apeluje na novú vládu
Lízingové ceny elektromobilov sú podľa štúdie premrštené, čím sa spomaľuje prechod k e-mobilite
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Tú e-C3 za 54€/mes. by mali ponúknuť aj zamestnancom Stellantisu, keď na tých Francúzov robia ! ……..

    A čo akontácia na začiatku?! Tiež 54 € ? 🙂

Pridajte komentár