Canyon predstavil elektrické šliapacie „auto“ s dojazdom 150 km

6

Nemecká spoločnosť Canyon, ktorá sa špecializuje na bicykle a elektrobicykle, predstavila koncept elektrického šliapacieho auta „Future Mobility Concept“. Ten má spájať to najlepšie zo sveta elektrických bicyklov a elektrických automobilov.

Spoločnosť Canyon uvádza, že ich „Future Mobility Concept“ vypĺňa medzeru medzi elektrobicyklom a autom, pričom predstavuje alternatívu ako pre automobil, tak pre bicykel.

Ambíciou Nemcov je, aby sa toto špeciálne vozidlo stalo najlepším dopravným prostriedkom do práce. A to spojením veľkých výhod áut a bicyklov. Jazdou v rámci cyklistických pruhov sa totiž bude možné vyhnúť dopravným zápcham. Uzavretá kabína a 4 kolesá zas zaručia ochranu pred nepriaznivým počasím a stabilitu.

„Je dostatočne rýchly a stabilný, aby mohol letieť po otvorenej ceste a zároveň dostatočne ľahký a pohyblivý, aby mohol vkĺznuť do jazdného pruhu pre bicykle,“ uvádza spoločnosť Canyon.

Aj ako „kabriolet“

Veľkou výhodou predstaveného konceptu v porovnaní s elektrickým bicyklom môže byť jeho kabína, ktorá chráni pred nástrahami počasia. V prípade dobrého počasia si však „vodič“ môže užiť pocit ako v kabriolete. Časť kabíny totiž môže byť posunutá po koľajničkách vpred, čím vznikne otvorený priestor nad hlavou.

Za jazdcom je dostatok miesta pre dieťa, batožinu či nákup. Kabína môže byť posunutá pri nastupovaní a vystupovaní ešte viac dopredu, čo významne uľahčuje tieto činnosti.

Canyon Future Mobility Concept sa ovláda „intuitívnym riadením pomocou bočnej tyče, v rámci ktorého 2 joysticky umiestnené po ľavom a pravom boku jazdca otáčajú vozidlom, a to aj v ostrom polomere otáčania – 7 metrov.“

Batéria vozidla má kapacitu cca 2 kWh, pričom podľa výrobcu zabezpečí dojazd 150 km. A to podľa cyklu WLTP, ktorý je prispôsobený podobnému segmentu vozidiel. V rámci tohto testovacieho cyklu sa pritom operuje s maximálnou rýchlosťou do 60 km/h.

Future Mobility Concept by mal byť základom vozidla, ktoré sa dostane na trh v budúcnosti. Viac podrobností však zatiaľ nie je známych.

Zdroj: Canyon

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla by mohla vyrábať elektrobicykle, hovorí Elon Musk
Škoda predstavila aj kríženca elektrobicykla a elektromotorky
Bicykle by mohli byť oslobodené od DPH. Nie však elektrické

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

 1. Už delší dobu sleduji se zájmem vývoj Bio Hybridu v Německu.
  Jediné co se neslučovalo s mou představou byla rychlost do 25 km.
  Canyon tuhle část velice prakticky vyřešil a 60 km rychlost je ideální!
  Vozítko je na krátkou vzdálenost skvělou volbou pro jednotlivce!
  Moc fandím tomuto projektu a rád bych se i prakticky přidal k zviditelnění tohoto řešení dopravy,pokusím se zjistit víc informací a možná najdu způsob jak se užitečně zapojit do téhle aktivity!

 2. Proč se vám to nezdá?
  Jezdíte na kole?
  Tohle je kolo, které je schopné jet 60 km/h neprší na vás a ježdění je levnější než levné,netuším cenu tohoto stroje,ale vzhledem k cenám kol od Canyon očekávám slušnou dardu asi 15 000 éček.
  Přesto,je to na ježdění do blízkého okolí slušná výzva,samozřejmě jen pro pohybu schopné jedince bez potřeby si velikostí auta zajistit pocit důležitosti.

Pridajte komentár