Cadillac predstavil konkurenta Tesly Model Y, ktorý príde aj do Európy

1

Cadillac tento rok uvedie na európsky trh svoju aktuálne predstavenú novinku. A to elektrický crossover strednej triedy Cadillac Optiq.

Môže sa zdať, že aj úspech elektrického crossoveru strednej triedy Tesla Model Y podnietil ďalších výrobcov k modelom z tohto segmentu. A čerstvým príkladom môže byť Cadillac Optiq, ktorý je najmenším elektromobilom americkej značky patriacej do koncernu GM.

Podľa značky Cadillac je model Optiq vstupný elektromobil, ktorý ponúkne luxus za konkurencieschopnú cenu. A ide o globálny model, ktorý bude dostupný vo viac ako 10 regiónoch sveta. V Európe sa pritom začne predávať koncom tohto roka.

Cadillac Optiq – špecifikácie

Cadillac Optiq má rozmery 4 820 x 2 126 x 1 644 mm (dĺžka x šírka vrátane sp. zrkadiel x 1 644 mm), rázvor 2 954 mm, batožinový priestor s objemom 744 l, resp. 1 603 l po sklopení zadného radu sedadiel, pohotovostnú hmotnosť od 2 355 kg či ťažnú kapacitu 680 kg.

V ponuke budú 2 varianty „Luxury“ a „Sport“ s pohonom oboch náprav, výkonom 224 kW, krútiacim momentom 480 Nm, NCMA batériou s využiteľnou kapacitou 85 kWh či odhadovaným dojazdom 480 km (zrejme podľa „prísnejšieho“ test. cyklu EPA). Čo sa týka nabíjania, Cadillac uvádza, že model Optiq môže počas 10 min nabíjania získať dojazd 127 km (zrejme podľa cyklu EPA).

Výbava a funkcie

Cadillac Optiq ponúkne aj pneumatiky s nízkym valivým odporom, zadný spojler, difúzory a jazdný asistenčný systém Super Cruise. V interiéri nájdeme zakrivený širokouhlý displej s uhlopriečkou 33″ a rozlíšením 9K, infotainment s integrovanými službami od spoločnosti Google, vrátane asistenta a máp či štandardný audiosystém AKG s 19 reproduktormi a Dolby Atmos.

Dostupnosť a cena

Cadillac Optiq sa začne vyrábať koncom jesene a v Európe vstúpi do predaja koncom tohto roka. Doma v USA začína predbežná cena modelu na 54 000 $ bez DPH (cca 49 900 €). Pre porovnanie, Tesla Model Y Long Range s pohonom oboch náprav stojí v USA 47 990 $ bez DPH (44 400 €).

Zdroj: Cadillac

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Konkurent Tesly Model Y od BYD odhalil plné špecifikácie aj domáce ceny
GM sa vrátilo do EÚ. Spustilo predaj elektrického Cadillacu
NIO predstavilo lacnejšieho konkurenta Tesly Model Y s dojazdom až 1 000+ km (CLTC)
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Na prvý pohľad na oranžové obrázky Calillacu Optiq ma napadol „OPEL“! … A neviem, či týmto modelom navŕtajú dierku do myslí a peňaženiek ľudí v EU a zvyšných 9 regiónoch!

Pridajte komentár