GM sa vrátilo do EÚ. Spustilo predaj elektrického Cadillacu

6

Veľký americký automobilový koncern GM (General Motors) sa vrátil do EÚ. Začína pritom predajom veľkého elektrického SUV Cadillac Lyriq, ktoré malo byť vyladený pre európsky trh.

GM sa na starý kontinent vracia vďaka elektromobilite. Prvou lastovičkou je pritom model Cadillac Lyriq, ktorý sa predáva už aj v prvých krajinách EÚ, potom čo sa najskôr objavil vo Švajčiarsku. A ten bol podľa výrobcu vyladený pre európsky trh.

Medzi špeciálne vlastnosti, ktoré vzišli z rozsiahleho testovania v Európe, má patriť špecifické naladenie odpruženia, vysokovýkonné letné pneumatiky, brzdy Brembo a upravené riadenie. Model Lyriq pritom ponúka 4 jazdné režimy: Tour, Snow/Ice, Sport a customizovateľný My Mode.

Špecifikácie

Cadillac Lyriq, ktorý vyrástol na e-platforme Ultium, má rozmery 5 005 x 1 977 x 1623 mm, rázvor 3 094 mm, pohotovostnú hmotnosť 2 774 kg, batožinový priestor s objemom 793 l, resp. 1 722 l po sklopení zadného radu sedadiel či ťažnú kapacitu 1 587 kg.

V rámci prvých európskych trhov je model dostupný vo verzii, ktorá ponúka pohon oboch náprav, výkon 388 kW, krútiaci moment 610 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 s, maximálnu rýchlosť 210 km/h, NCMA batériu s kapacitou 103 kWh, dojazd 530 km (WLTP) či max. nabíjací výkon 190 kW, pričom počas 15 min nabíjania má byť možné získať dojazd 200 km (zrejme podľa cyklu WLTP).

Výbava a cena

V rámci nemeckého trhu, kde sa elektromobil Cadillac Lyriq začal predávať pred pár dňami, výbava vozidla zahŕňa napr. 3-zónovú klimatizáciu, vyhrievaný volant, el. nastaviteľné, vyhrievané a odvetrávané sedadlá s masážnou funkciou, zakrivený 33″ displej, exkluzívny audiosystém AKG Studio s 19 reproduktormi, bezdrôtovú integráciu systémov Apple CarPlay a Android Auto, indukčnú nabíjačku pre smartfóny či viacero USB portov.

cadillac lyriq interier

Zdroj: Cadillac

V Nemecku sa Cadillac Lyriq predáva za cenu od 80 500 €, a to v podstate v plnej možnej výbave. A dostupný je aj vo Švajčiarsku, Švédsku a Francúzsku.

Zdroj: Cadillac

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cadillac predstavil obrovské e-SUV Escalade IQ s obrovskou batériou
Tesla by nebola potrebná, keby GM „nezabil“ elektromobil EV1, hovorí Elon Musk
GM predstavil armádny elektrický Hummer s predlžovačom dojazdu na báze civilného elektromobilu
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

  1. Poriadny mastodont, hadam to už je váha na cestnu daň 😀 ….. ak bude chodiť do garaže, tak tam vyazdi koľaje ako MHD v Bratislave 😀

Pridajte komentár