Elektrický Cadillac Lyriq so zaujímavou cenovkou má byť dostupný aj v EÚ

2

General Motors nedávno predstavil svoj prvý elektrický model – Cadillac Lyriq, postavený na novej platforme, ktorá má odštartovať posun amerického koncernu smerom k elektromobilite. A podľa hovorcu spoločnosti sa tohto modelu dočkajú aj Európania. Objavili sa tiež prvé informácie ohľadom ceny.

Prototyp luxusného crossoveru Cadillac Lyriq bol predstavený začiatkom tohto mesiaca, pričom vo všeobecnosti zaujal minimálne svojim dizajnom.

Ohľadom špecifikácií vozidla toho Cadillac zatiaľ moc neprezradil. Dozvedeli sme sa však, že prototyp je vybavený batériou s kapacitou 100 kWh, ktorá zabezpečí dojazd 480 km podľa pomerne prísneho a presného cyklu EPA a ktorá podporuje DC nabíjanie maximálnym výkonom 150 kW.

Batérie modelu Cadillac Lyriq, ako aj ďalších vozidiel, ktoré vyrastú na novej platforme určenej špeciálne pre elektromobily koncernu GM, sa budú skladať z veľkoformátových „vreckových“ batériových článkov typu NCMA (nikel-kobalt-mangán-hliník). Palubná nabíjačka má „zvládnuť“ 19 kW.

Viac sme sa toho v rámci premiéry vozidla v podstate nedozvedeli, čo nie je až také prekvapujúce vzhľadom na to, že tento elektromobil má prísť na trh až koncom roku 2022. Aktuálne sa však dozvedáme, že Cadillac Lyriq by mal byť dostupný aj na európskom trhu, a to priamo z úst hovorcu spoločnosti, informuje Ecomento.

Prvé zmienky o cene

A dozvedeli sme sa aj prvé informácie, ktoré súvisia s cenou tohto „luxusného elektrického crossoveru“. Výkonný viceprezident GM, Steve Carlisle, totiž uviedol, že cena bude začínať na sume pod 60 000 $ (bez DPH), t.j. v prepočte cca 50 000 €. A to je podstatne menej, ako stojí Tesla Model X. Tieto 2 modely je však aktuálne ťažké porovnávať, keďže nevieme, čo ponúkne nielen základná verzia modelu Lyriq a čo Model X pre rok 2022.

Zdá sa však, že pre Cadillac je cenová politika ohľadom svojich budúcich elektromobilov dôležitá. Veď Carlisle tiež povedal, že tie majú byť priamou konkurenciou pre spaľovacie modely, pričom musia byť v rovnakom cenovom rozpätí. Nuž, uvidíme. Do roku 2022 je však ešte ďaleko.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
GM predstavil 4-miestny „čínsky“ elektromobil s cenou od 3 500 €
Elektrický Hummer ako SUV aj pickup s obrovskou batériou a ultra-nabíjaním
GM sa blíži k batériám so životnosťou 1,6 mil. km a „dojazdom“ 1 000 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Vôbec, ale vôbec nie je dôležité, či to je, alebo nie je konkurencia Tesly Model X.
    Podstatné je, že je tu ďalší schopný elektromobil!

Pridajte komentár