Bývalí manažéri Tesly, BMW a Nissanu predstavili konkurenta Modelu X za 37 000 €

4

Mladá značka Byton, za ktorou stoja bývalí manažéri Tesly, BMW a Nissanu, ako aj čínsky investori, predstavila prototyp svojho prvého elektromobilu. Jedná sa o SUV, ktoré má byť podľa slov automobilky konkurentom Tesly Model X. Na prvý pohľad zaujme dizajnom, cenou, ale aj dojazdom.

Automobilka Byton má s Teslou okrem bývalých zamestnancov aj spoločného investora. Tým je čínska spoločnosť Tencent Holdings, ktorá vlastní až 5 % akcií Tesly. Byton nám sľubuje, že na trh uvedie elektromobily porovnateľné s vozidlami značky Tesla. Poďme sa teda pozrieť na prvý z nich.

byton suv

Byton SUV – čo o ňom vieme?

SUV značky Byton bolo predstavené dnes v noci na CES 2018 v Las Vegas. Na čínskom trhu sa objaví budúci rok, v Európe a USA o rok neskôr. Cena základnej verzie má začínať na sume 45 000 USD (cca 37 000 €).

SÚVISIACE ČLÁNKY: 
Konkurent Modelu S oficiálne predstavený, má 1 000 koní a dojazd 644 km
Faraday Future FF 91 je prémiový „sci-fi“ elektromobil s výkonom 1050 koní a dojazdom 735 km

Špecifikácie a výbava:

  • Kapacita batérií: 71 a 95 kWh
  • Dojazd: 400 a 520 km
  • Nabíjanie: na 80 % za 30 min
  • Výkon a pohon: 200 (RWD) a 350 kW (AWD)
  • Výbava: hlavný palubný dokový displej s rozmermi 125 x 25 cm, autonómne riadenie 3. úrovne (neskôr aktualizácia na 4. úroveň), vlastná cloud platforma, Amazon Alexa, ovládanie gestami a hlasom…

Názov Byton vznikol ako slovná hračka zo slovného spojenia „Bytes on Wheels“ (bajty na kolesách). Automobilka plánuje uviesť na trh okrem SUV aj elektrický sedan a elektrické MPV.

Zdroj: electrek.co

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Pingback: Fisker EMotion: Tesla Model S P100D má konečne vážnu konkurenciu

  2. Je polka januara 2018 a to,že vo francuzku sa Renault Zoe predava za °približne 12000 eur ma zaujíma ovela viac.To je dostupná cena ajked s dotaciou!Ked sa cena elektromobilu dostane pod 13000 eur na Slovensku,to sa začnú diat veci.To bude hlavný prielom v elektromobiloch všeobecne.Všetko,čo sa udeje pred tým je len bezcenný balast.Len potom nastane rozmach elektromobilov.Športové aluxusné auta tu boli predtým aj potom ale tie nikdy neriešili predaj bežných aut!Jak to v tom Francuzku s tou dotaciou v skutočnosti je???To by zaujímalo určite nielen mna.Ale o tom sa tu asi nedočítam nikdy. S pozdravom technický čitatel.

  3. Pingback: Infiniti Q Inspiration: Elektromobil, ktorý odštartuje novú éru značky

  4. Pingback: Toyota predstavila v Detroite fascinujúci koncept elektrického crossoveru

Pridajte komentár