Slovenská lízingovka vám k elektromobilu zapožičia „spaľovák“, keď bude treba

0

Lízingová spoločnosť Business Lease Slovakia rozšírila svoje služby pre zákazníkov, ktorí si prenajímajú elektromobily. V prípade potreby, napríklad keď cestujete na dovolenku do zahraničia, vám zapožičia bežné spaľovacie vozidlo. Za akých podmienok a o aký automobil sa jedná?

Napriek neustále sa zvyšujúcemu dojazdu sú elektromobily väčšinou brané ako druhé, doplnkové vozidlá do domácnosti, využiteľné predovšetkým v rámci mestskej prevádzky. Aj keď to tak v prípade mnohých nových modelov nie je, minimálne z psychologického hľadiska iste príde vhod možnosť zapožičania bežného vozidla, ktoré nie je nutné nabíjať.

O to viac to platí v prípade, ak na trase do cieľovej destinácie nie je dostatočne rozvinutá nabíjacia infraštruktúra alebo sa vodičovi nechce plánovať cestu podľa dostupnosti nabíjačiek či čakať na nabitie vozidla.

Podmienky zapožičania

Zákazníci spoločnosti Business Lease, ktorí si prenajímajú elektromobil, majú k dispozícii model Škoda Octavia Combi. Vozidlo s veľkým batožinový priestorom príde pri diaľkových cestách určite vhod. To si môže zákazník bezplatne zapožičať na 2 týždne, a to 2-krát do roka. Za poplatok je však možné využiť vozidlo aj na dlhší čas a viackrát za rok.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Štúdia: Jazda v elektromobile je sústredenejšia a menej stresujúca
Ocenený slovenský startup Voltia dodá DPD až 100 svojich elektromobilov
V rámci obchodných domov IKEA bude možné prenajať elektromobily, a to od 7 €

Pomôžu podobné služby rozvoju elektromobility?

Podobnú službu ako Business Lease, poskytuje svojim zákazníkom aj spoločnosť Group M, ktorá je predajcom vozidiel značky BMW. Uvítali by ste, keby sa takéto služby stali „štandardom“? Ovplyvnilo by to vaše rozhodnutie ohľadom kúpy elektrického automobilu? Dajte nám vedieť v rámci diskusie pod článkom či na našej Facebook stránke.

Zdroj: Mediamedia cez PC Revue, titulná fotografia: Business Lease

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár