Bugatti spustí v jeseni výrobu elektromobilu za 30 000 €

0

Bugatti po vyše 80 rokoch vzkriesilo elektromobil Bugatti Baby. Pôvodný model vyvinul zakladateľ automobilky ako repliku závodného špeciálu pre svojho 4-ročného syna. Súčasná novinka však odvezie aj dospelého.

V roku 1926 postavil Ettore Bugatti k 4. narodeninám svojho syna repliku najúspešnejšieho pretekárskeho auta všetkých čias – Bugatti Type 35. Išlo o elektromobil polovičnej veľkosti, ktorý mal byť jednorázovou záležitosťou. Napokon sa však v rokoch 1927 až 1936 vyrobilo ďalších cca 500 kusov.

3/4 elektrická replika

Pri príležitosti 110. výročia automobilky Bugatti sa dočkáme nasledovníka modelu Bugatti Baby. Ten však bude o niečo „dospelejším“ vozidlom. A to nielen vďaka modernej technike, ale aj veľkosti. Novinka bude totiž 3/4 replikou závodného špeciálu Type 35, do ktorej sa zmestia aj dospelí vodiči.

Prvý prototyp bol predstavený na autosalóne v Ženeve, pričom jeho karoséria bola vytlačená na 3D tlačiarni. Sériový model sa bude vyrábať ručne. Jeho autenticitu zabezpečí konštrukčný návrh, ktorý bol vyhotovený na základe precízneho digitálneho skenovania originálneho modelu Bugatti Type 35.

Rovnako ako pôvodný model Baby, aj Bugatti Baby 2 bude disponovať elektrickou pohonnou jednotkou a pohonom zadnej nápravy. Novinka však ponúkne vyberateľné li-ion batériové „packy“, diferenciál s obmedzeným preklzom a regeneratívne brzdenie.

Detský a dospelácky režim

Bugatti Baby 2 ponúkne v štandarde 2 režimy. Detský režim obmedzí výkon vozidla na 1 kW a maximálnu rýchlosť na 20 km/h. V dospeláckom režime je možné počítať s výkonom 4 kW a „maximálkou“ 45 km/h. Za príplatok bude k dispozícii aj tzv. Speed Key upgrade, vďaka ktorému bude vozidlo disponovať výkonom 10 kW a elektronicky neobmedzovanou maximálnou rýchlosťou.

Prémiové materiály a prvky

V interiéri elektromobilu nájdeme kvalitné materiály. Sedadlo je čalúnené kožou a palubná doska obsahuje hliník. Volant má klasický tvar a je 4-ramenný. Každé koleso disponuje modernými brzdami. Vodič sa tiež bude môcť spoľahnúť na výkonné svetlomety.

Dostupnosť a cena

Bugatti Baby 2 sa začne vyrábať na jeseň tohto roku, a to v limitovanom počte 500 kusov. Napriek tomu, že nejde o plnohodnotný automobil, nečakajte „hračkársku“ cenu. Veď tá začína na sume 30 000 € (+ daň a dodanie).

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Bugatti

SÚVISIACE ČLÁNKY:
V Číne kúpite elektrické Bugatti Chiron, Lamborghini Gallardo či Audi R8 za 5 000 €
LEGO vyrobilo Bugatti Chiron v životnej veľkosti. Poháňa ho 2304 elektromotorov
Tesla Roadster 2 vs. Bugatti Chiron: Dôkaz budúcej dominancie elektromobilov?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár