Legendárny Usain Bolt odhalil „svoj“ elektromobil za 9 000 €

0

Najrýchlejší človek na svete a legenda atletiky, Usain Bolt, odhalil malý mestský elektromobil Bolt Nano. Usain je pritom spoluzakladateľom, investorom a ambasádorom spoločnosti Bolt Mobility, ktorá stojí za týmto vozidlom.

Americká spoločnosť Bolt Mobility prezentovala svoj najnovší elektrický počin na technologickom festivale VivaTech v Paríži. Od odolných elektrických kolobežiek pritom skočila rovno k elektrickému vozidlu.

Koncepcia Renaultu Twizy

Bolt Nano je 2-miestny mestský elektromobil so sedadlami umiernenými za sebou, rovnako ako je tomu v prípade Renaultu Twizy. Má pritom aj podobnú cenovku, a to 9 999 $, čo je v prepočte necelých 9 000 €.

Vozidlo je už možné predobjednať za vratný rezervačný poplatok vo výške 999 $. Dostupné má byť koncom budúceho roka. Výrobca uvádza, že ich prvý 4-kolesový elektromobil je robustný a bezpečný, pričom spĺňa vysoké bezpečnostné normy z hľadiska bočného nárazu.

Metské rozmery, dostatok priestoru

Napriek veľmi kompaktným rozmerom, keď sa má zmestiť do dverí a v rámci jedného parkovacieho miesta má byť možné zaparkovať až 4 vozidlá, má ponúknuť priestranný interiér pre cestujúcich všetkých veľkostí a zároveň miesto pre batožinu. Škoda, že si kvôli dôveryhodnosti tohto tvrdenia nesadol do vozidla v rámci jeho prezentácie Usain Bolt s výškou 195 cm. 🙂

„Prostredníctvom svojho portfólia produktov pre mikromobilitu napĺňa spoločnosť Bolt Mobility sen o svete, ktorý zdieľajú mnohí z nás, kde sa naše vozidlá perfektne hodia do metského prostredia a zároveň berú ohľad na vzduch, ktorý dýchame,“ vysvetľuje Usain Bolt.

Vymeniteľná batéria a carsharing

Konkrétne špecifikácie výrobca zatiaľ neprezradil. Vieme len to, že vozidlá disponujú vymeniteľnými batériami. To má podľa spoločnosti predĺžiť ich životnosť.

Elektromobily Bolt Nano bude možné pripojiť do carsharingovej služby, ktorej poskytovateľom je spoločnosť Bolt Mobility. A to jednoducho prostredníctvom mobilnej aplikácie. Majiteľ vozidla tak bude môcť zarábať v rámci mobilitných služieb, pričom mu prináleží 50 % z tržieb.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Bolt Mobility

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Honda spustila predobjednávky na svoj prvý európsky elektromobil
Česi pracujú na „lacnom“ mestskom elektromobile s dojazdom až 240 km
„16-tisícový“ elektromobil od nemeckého startupu je na ceste k zákazníkom. Má to však háčik

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár