BMW a Mercedes by mohli spolupracovať pri vývoji platformy pre elektromobily

0

Nemecké médiá informujú, že BMW a Daimler, pod ktorý patrí automobilka Mercedes-Benz, rokujú o spolupráci na platforme určenej predovšetkým pre elektromobily.

BMW a Daimler nedávno rozšírili svoju spoluprácu v rámci verejného obstarávania o oblasť mobilitných služieb, pričom zvažujú aj spoločný vývoj asistenčných technológií (vrátane autonómneho riadenia). A to by nemalo byť všetko.

Koncom minulého roka priniesol Bloomberg správu, že podľa zdrojov blízkych obom koncernom, diskutuje BMW a Daimler o možnom zdieľaní technológií elektrického pohonu a autonómnych systémov, či spoločnom nakupovaní batérií do elektromobilov.

Spoločné automobilové platformy

Aktuálne Auto Bild a Sueddeutsche Zeitung informujú, že spomínané nemecké automobilové koncerny sú v rozhovoroch o spolupráci na platformách pre automobily. Tie už potvrdili spoločnú diskusiu na tému zdieľania nákladov pri vývoji autonómnych systémov pre vozidlá, možnú spoluprácu na celých automobilových platformách však odmietli komentovať.

Finančný riaditeľ BMW ešte v novembri povedal, že je otvorený hlbšej spolupráci s Mercedes/Daimler. Dodal však, že je ťažké identifikovať príležitosti, ktoré by boli prospešné v oblasti zdieľaných automobilových platforiem.

Primárne pre elektromobily

Auto Bild tvrdí, že aktuálne rozhovory BMW a Daimleru sa týkajú zdieľania nákladov na vývoj kompaktných a stredne veľkých vozidiel, ktoré sú navrhnuté primárne pre využívanie elektrického pohonu, ale zároveň je do nich možné integrovať konvenčné pohonné jednotky. Podľa Auto Bild by tak mohol každý z koncernov počas 7 rokov ušetriť 7 miliárd €.

Sueddeutsche Zeitung zas píše, že obe spoločnosti hľadajú možnosti pre potencionálne úspory vyššie ako 7 miliárd €. Tie by mohlo zabezpečiť zahrnutie väčších automobilov do spoločného projektu.

Zdroj: Reuters, titulná fotografia: Netivist

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW ukázalo elektrickú vlajkovú loď iNext počas testov na polárnom kruhu
Elektrický Mercedes-Benz EQC je vypredaný pre rok 2019 a zrejme aj 2020
Tesla a Mercedes diskutujú o možnej spolupráci na elektrickej dodávke

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár