BMW a Jaguar Land Rover oznámili spoluprácu na technológiach pre e-mobilitu

0

Automobilky BMW a Jaguar Land Rover spájajú svoje sily kvôli konkurencieschopnosti v elektromobilite a ďalším novým oblastiam automobilového priemyslu. Čo bude zahŕňať ich spolupráca?

BMW uvádza, že spolupráca medzi automobilkami, vrátane zdieľania know-how a zdrojov, je veľmi dôležitá, nakoľko automobilový priemysel čelí významným technologickým výzvam ako sú elektrifikácia, autonómne riadenie, konektivita a služby (ECES).

Je na čom stavať

BMW poskytne v rámci spolupráce svoje skúsenosti s vývojom a výrobou niekoľkých generácií elektrických pohonných jednotiek, ktoré započali modelom BMW i3. Jaguar Land Rover zas ponúka technológiu, ktorú využíva Svetové auto roka 2019Jaguar I-Pace, ako aj plug-in hybridné modely značky.

Od budúceho roka sa začne objavovať v elektromobiloch BMW elektrická pohonná jednotka 5. generácie, ktorá integruje elektromotor, prevodovku a výkonovú elektroniku do jedného celku. Elektromotory pritom neobsahujú žiadne vzácne suroviny.

Nová generácia s benefitmi zo spolupráce

A práve spomínaná pohonná jednotka bude odrazovým mostíkom spolupráce BMW a Jaguar Land Rover na ďalšej, tentokrát spoločnej generácii pohonného ústrojenstva pre elektromobily.

BMW hovorí, že spoluprácu s automobilkou Jaguar Land Rover vníma ako kľúč k úspechu (aj) v oblasti elektrifikácie. Spoločne chcú efektívnejším spôsobom uspokojovať potreby svojich zákazníkov. A to aj vďaka urýchleniu vývoja najmodernejších technológií.

Nemenej dôležitou súčasťou spolupráce bude určite aj zdieľanie nákladov na vývoj, ako aj spoločný nákup potrebných súčastí, ktorý zníži nákupné ceny.

Spoločný tím expertov bude sídliť v Mníchove. Pracovať budú na rozvoji spomínanej 5. generácie elektrického pohonného ústrojenstva. Nové pohonné jednotky si pritom bude vyrábať každá automobilka sama vo vlastných továrňach.

Zdroj: BMW, titulná fotografia: Autoexpress

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW chystá 25 nových e-áut. 12 z nich bude plne elektrických
Jaguar Land Rover pripravuje množstvo elektrifikovaných modelov
Akcionári BMW žiadajú elektromobily, ktoré „dostanú Teslu mimo vody“

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár