BMW zverejnilo prvú upútavka na svoje elektrické SUV iX3 | VIDEO

0

Očakáva sa, že BMW predstaví na blížiacom sa autosalóne v Pekingu predprodukčnú verziu svojho prvého elektrického SUV, BMW iX3. Bavorská automobilka aktuálne zverejnila prvú upútavku na tento model.

Elektromobil BMW iX3 sa už vo veľkom testuje. Na zachytených špionážnych fotografiách je bez maskovania, čo naznačuje, že bude vychádzať z aktuálneho modelu X3, avšak sériové vozidlo sa ešte dočká dizajnových zmien. Potvrdzuje to aj upútavka, kde máme možnosť vidieť úplne novú „masku“.

BMW iX3 bude s najväčšou pravdepodobnosťou prvým z troch sľúbených elektromobilov, ktoré nám BMW predstaví tento rok. Harald Krüger, výkonný riaditeľ spoločnosti BMW hovorí:

„V priebehu roka predstavíme niekoľko čisto elektrických koncepčných vozidiel, ktoré pôjdu do sériovej výroby. A to SUV BMW iX3, našu novú technologickú vlajkovú loď BMW iNEXT a podmanivé BMW i Vision Dynamics, ktorú som v Ženeve nazval BMW i4. Modely iNEXT a i4 sa budú vyrábať v Nemecku a budú dôkazom našich inovatívnych schopností.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Upravené BMW i8 Coupé 2018 je novým Safety Car šampionátu Formula E
Pamätáte sa? BMW predstavilo predchodcu elektromobilu i3 pred 27 rokmi
Na svete sú špionážne fotografie elektrického BMW X3. Odhalené bolo prekvapenie

Ďalšie elektrické modely BMW

BMW iX3 sa má podľa koncernového plánu spoločnosti dostať do výroby budúci rok. V poslednej dobe sa však začínajú objavovať správy, že do predaja sa dostane až v roku 2020. O rok neskôr sa očakáva príchod crossoveru iNext. Informácie o dostupnosti elektrického sedanu BMW i4 zatiaľ známe nie sú.

Zdroj: Electrek  

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár