BMW poodhalilo elektromobil novej generácie. Predstaví ho o pár dní

0

Automobilka BMW pracuje na elektromobile úplne novej generácie, ktorý bude niesť označenie „iNext“. Nemecký výrobca nám pritom predstaví koncepčné vozidlo už o pár dní. Pri tejto príležitosti uverejnil niekoľko upútavok, ktoré naznačujú o aký typ automobilu sa bude jednať.

BMW už pomerne dlhú dobu hovorí o svojej budúcej technologickej vlakovej lodi menom iNext. Bude sa jednať o elektromobil novej generácie, ktorý má ťažiť z doterajších skúseností koncernu BMW Group z oblasti elektromobility a autonómnych systémov.

Početné špekulácie ohľadom typu auta

V rámci počiatočných správ o BMW iNext sa hovorilo, že sa bude jednať o vozidlo typu crossover. Začiatkom minulého roka zas šéf pre predaj a marketing BMW, Ian Robertson, povedal, že iNext by mal byť skutočným konkurentom či alternatívou k Tesle Model 3. To naznačovalo, že by sa mohlo jednať o sedan strednej triedy.

V tomto roku sa vynorili nové špekulácie, že BMW iNext bude SUV, ktoré bude väčšie ako BMW X3 (stredná trieda). Chvíľu na to sa začalo hovoriť o vozidle veľkosti modelu X6. 

Upútavky naznačujú SUV/crossover

Predo-bočný záber z jednej z videoupútavok zrejme úplne vylučuje, že sa bude jednať o vozidlo, ktoré by svojím „triednym“ zaradením mohlo konkurovať Tesle Model 3. Ten naznačuje, že pôjde pravdepodobne o SUV s možný športovým „strihom“, teda „SUV-coupe“, resp. CUV. Zo záberov je ale ťažko odhadnúť jeho veľkosť.

Odhalenie v lietadle na 5 rôznych miestach

Veľkosť elektromobilu BMW iNext tak odhalí až samotné predstavenie, ktoré prebehne na piatich rôznych miestach v rámci troch kontinentov. A to vďaka špeciálne upravenému lietadlu Boeing 777F od spoločnosti Lufthansa, v ktorom prebehne jeho prezentácia. Prvá sa uskutoční 9. septembra v Mníchove, odtiaľ sa poletí do New Yorku, San Francisca, Pekingu, pričom turné bude ukončené 14. septembra vo Frankfurte.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
BMW odhalilo svoje prvé elektrické SUV s označením iX3
Nové BMW 3 dostane plne elektrickú verziu! Dôkazom je testovacie vozidlo
Audi spustilo výrobu svojho prvého elektromobilu E-tron

Zdroje: BMW, BMWblog, titulná fotografia: BMW

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár