Pozlátené BMW i8 a i3 idú do dražby nadácie Václava Havla. Vyvolávacia cena?

0

Česká divízia koncernu BMW Group pripravila exkluzívnu edíciu modelov BMW i8 a i3. Vyrobené boli len po jednom kuse, pričom ich lak obsahuje najčistejšiu formu zlata. Vozidlá bude možné získať prostredníctvom charitatívnej dražby, ktorej výťažok poputuje do nadácie Václava Havla a jeho manželky Dagmar. Aká je ich vyvolávacia cena?

Zlatá edícia „Starlight Edition“

Exkluzívna zberateľská edícia elektromobilu BMW i3 a plug-in hybridu BMW i8 je výnimočná najmä svojim špeciálnym lakovaním. To je dvojfarebné, pričom zlatý predok plynulo prechádza do čiernej zadnej časti. Tento prechod pripomína hviezdy na nočnej oblohe, z čoho bol odvodený aj názov edície „Starlight“. A to nie je všetko.

24 karátov a špeciálna technológia

Špecialitou lakovania unikátnych modelov rady BMW i je, že do laku zlatej farby bol primiešaný skutočný zlatý prášok. Ten má navyše rýdzosť 23,75 karátu, čo je maximum pre danú konzistenciu. Z bezprostrednej blízkosti je tak možné vidieť státisíce zlatých „kvapiek“.

bmw i3 starlight edition

Zdroj: zenavaute.cz

Kvôli tejto edícia bola vyvinutá špeciálna technológia vrstvenia laku. Základ tvorí 6-vrstvový lak BMW ColorSystem. Ďalšie 4 vrstvy sú zo zlata, pričom posledná vrstva bola nanášaná unikátnou ručnou metódou.. Vďaka tomu má výsledná farba vizuálnu hĺbku.

bmw i8 i3 starlight edition

Zdroj: BMW

Zlato nájdeme aj v interiéri

Aby nebolo budúcemu majiteľovi ľúto sedieť vo vnútri auta, zlatý náter bol použitý aj na viacerých prvkoch interiéru. A to napríklad na výduchoch ventilácie, stredovom paneli či kruhu okolo loga BMW osadeného na volante.

Kde budú vozidlá k videniu?

Ak ste dostali „zlatú BMW horúčku“, BMW i8 a i3 v edícii Starlight si môžete prísť pozrieť od 21. júna do pražského showroomu spoločnosti Invelt. Model i8 sa potom presunie na Medzinárodný filmový festival do Karlových Varov, ktorý sa koná 4. až 5. júla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW i8: 19 zaujímavostí o najvyhľadávanejšom e-aute internetu
Bezdrôtová nabíjačka BMW: Nabíjanie je jednoduchšie ako tankovanie
Nové BMW X5 predstavené. Plug-in hybrid bude mať vyšší výkon aj dojazd

A čo tá vyvolávacia cena?

Ako sme už spomínali, z každého modelu BMW i Starlight bol vyrobený iba jediný kus. Z tohto dôvodu sú vozidlá cenené na minimálne 10 miliónov českých korún (cca 387 000 €), čo je ich spoločná vyvolávacia cena. To je zhruba 2-násobok ceny bežných sériových modelov. Vydražiť bude možné vozidlá iba spoločne. Tzn., že obe získa jeden záujemca s najvyššou ponukou.

Zdroj: BMW Group, titulná fotografia: zenavaute.cz

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár