Nová generácia BMW i8 by mala disponovať podstatne vyšším výkonom

0

Automobilka BMW sa nechala pomerne nedávno počuť, že zvažuje, či sa jej elektrifikované modely i8 a i3 dočkajú 2. generácie. Najnovšie „fámy“ však naznačujú, že plug-in hybridný športiak dostane nástupcu. Ten má byť navyše podstatne výkonnejší vďaka novému motoru.

Mnohí dúfali, že nová generácia BMW i8 by mohla prísť s plne elektrickým pohonom. Neoficiálne informácie však naznačujú, že vedenie BMW je stále naklonené plug-in hybridnej jednotke. Má sa však dočkať zaujímavého výkonového „apgrejdu“.

Namiesto 3-valca 4-valec

Súčasný 1.5-litrový 3-valcový benzínový motor dopovaný 2 turbami s výkonom 170 kW (231 koní) a krútiacim momentom 320 Nm má byť nahradený 4-valcom. O 4-valci sa pritom špekulovalo už v roku 2015, kedy sa očakávalo, že by sa mohol objaviť v športovejšej verzii i8s. Športovú verziu napokon trošku prekvapivo dostal mestský elektromobil BMW i3.

Magazín AutoExpress v tom čase uviedol, že BMW i8 dostane 4-valcový motor s výkonom 220 kW (300 koní), pričom celkový výkon plug-in hybridnej jednotky mal byť 300 kW (450 koní). O rok neskôr priniesol magazín AutomobileMag správu, že v rámci projektu i20 pracujú inžinieri BMW na čisto elektrickej „i-osmičke“ s troma elektromotormi a celkovým výkonom 750 koní, pričom dojazd vozidla mal byť 480 km.

Zdá sa však, že reálnu šancu má jedine alternatíva s výkonnejším plug-in hybridným pohonom, a to vďaka výkonnejšiemu 4-valcovému „spaľováku“ a aj o čosi výkonnejšiemu elektromotoru.

Nuž sme zvedaví, aký osud postihne BMW i8, určite by sme však neboli proti, keby sa potvrdili tieto neoficiálne správy. Tie priniesol magazín BMWblog, ktorý disponuje, ako sa už viackrát ukázalo, spoľahlivými zdrojmi.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW i8: 19 zaujímavostí o najvyhľadávanejšom e-aute internetu
Nové BMW 3 dostane plne elektrickú verziu! Dôkazom je testovacie vozidlo
BMW i9: Záhadný model je zrejme stále v hre. Čo môžeme očakávať?

Zdroj: BMWblog, titulná fotografia (koncept): BMW 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár