BMW avizuje na tento rok 15 elektromobilov. Jedným z nich bude i7 s dojazdom 610 km

3

Aj koncern BMW aktuálne informuje, že zintenzívňuje svoje plány elektrifikácie. Avizuje pritom množstvo nových elektromobilov a súvisiace technológie. Takisto zverejnil novinky k chystanej elektrickej vlajkovej lodi BMW i7, ktorá bude predstavená v apríli.

BMW hlási, že „zvyšuje svoje ciele v oblasti elektromobility„. Avizuje pritom 15 plne elektrických modelov, novú platformu či novú technológiu batérií.

Nemci uvádzajú, že „tento rok budú mať vo výrobe už 15 plne elektrických modelov, vrátane predsériových vozidiel, ktoré pokryjú približne 90 % ich súčasných segmentov“. Okrem existujúcich elektromobilov BMW i4, BMW iX, BMW iX3 a MINI Cooper SE sa medzi ne majú rátať aj nové modely z radov 3, 5, X1, X3, plus model i7.

Do konca roka 2025 chcú mať Bavori na cestách cez 2 milióny elektromobilov a do roku 2030 plánujú zákazníkom dodať celkovo 10 mil. plne elektrických vozidiel. Do konca tohto desaťročia chcú tiež dosiahnuť predaj elektromobilov na úrovni 1,5 mil. ročne. Počítajú pritom s tým, že do roku 2030 by mohli ich elektromobily tvoriť 50 % z celkových predajov koncernu.

A nemeckému koncernu pomôžu aj značky MINI a Rolls-Royce. Produktový rad luxusnej značky bude totiž do roku 2030 pozostávať výlučne z elektrických áut. Plne elektrickou značkou sa tiež stane MINI. A to začiatkom budúceho desaťročia. Koncom tohto roka pritom MINI predstaví úplne novú rodinu áut.

Nová platforma, pohon a batérie

Pri urýchľovaní elektrifikačnej stratégie sa bude BMW opierať najmä o novú platformu Neue Klasse, ktorá má byť zameraná predovšetkým na elektrický pohon. V prípade elektromobilov je focusovaná na softvérovú architektúru, nový vysoko výkonný a zároveň efektívny elektrický pohon a novú generáciu batérií.

BMW uvádza, že v súčasnosti vyvíja novú generáciu batériových článkov s optimalizovaným chemickým zložením, ktoré by mali okrem iného „výrazne znížiť náklady na e-pohon“. Podrobnosti o tejto technológii majú byť zverejnené koncom roka.

BMW i7

Bavori tiež zverejnili nové informácie ohľadom svojej chystanej elektrickej vlajkovej lode BMW i7. Tá bude predstavená budúci mesiac spoločne s novým radom 7. BMW v prípade elektromobilu uvádza dojazd 580 až 610 km podľa cyklu WLTP.

bmw 7

Zdroj: BMW

Spomína tiež nové režimy „My Modes“, zakrivený displej „BMW Curved Display“, novo vyvinutú presklenú panoramatickú strechu „Sky Lounge“ či kino zážitok pre zadných pasažierov prostredníctvom „obrazovky BMW Theatre Screen“ s 31″ uhlopriečkou, formátom 32:9 a rozsiahlou ponukou streamovacích služieb.

bmw 7

Zdroj: BMW

Zdroj: BMW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW predstavilo svoj najvýkonnejší elektromobil. Model iX tiež dokáže meniť farbu
MINI potvrdilo 2 nové elektromobily. Pôjde o crossovery
Rolls-Royce poodhalil svoj prvý elektromobil Spectre aj čisto elektrickú budúcnosť

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Neviem prečo, ale po prečítaní takýchto článkov, plných superlatívov, mám vždy a zas pocit, že s kúpou elektroauta treba ešte počkať, lebo to pravé ešte len príde! Tak o rok – o dva …. 🙂

      • Aj keď ceny sú vysoké, myslel som to viac technickým smerom! Kedysi za „socíka“ sa o ZSSR kvôli údajnému rýchlemu napredovaniu hovorilo: „Krajina, kde zajtra znamená už včera“ !!! …..

Pridajte komentár