BMW údajne pracuje na novom elektromobile „i7“ s dojazdom 600 km

2

Dobre informovaný portál, špecializujúci sa na značku BMW, prichádza s informáciou, že nemeckí inžinieri už intenzívne pracujú na vývoji nového elektrického modelu s označením BMW i7. Čo môžeme od neho očakávať?

BMW plánuje do roku 2025 ponúknuť až 25 elektrifikovaných modelov, pričom 12 z nich má byť plne elektrických. Ak to chce stihnúť, má veru čo robiť. A tak nie je prekvapením, že sa aktuálne objavujú informácie o vývoji ďalšieho nového elektromobilu tejto značky.

Automobilka BMW si už dávnejšie registrovala ochranné známky na názvy i1 až i9 . Túto paletu neskôr rozšírila o „menoslov“ iX1 až iX9. A podľa neznámeho zdroja portálu BMWblog sa chystá reálne využiť aj názov i7. Ten by mal pritom patriť elektromobilu, ktorý spadá do rovnakého segmentu ako BMW radu 7.

Pokus o prinavrátenie stratených pozícií?

Malo by sa tak jednať o veľký luxusný sedan, ktorý by sa mohol pokúsiť vrátiť BMW pozície v rámci segmentu, ktoré stratilo po príchode Tesly Model S na trh. Aktuálne nie je jasné, či sa bude jednať o elektrickú verziu radu 7 alebo úplne nové vozidlo.

Mercedes-Benz v rámci tohto segmentu zvolil stratégiu, že plne elektrický sedan vyššej triedy EQS bude novým modelom s vlastnou platformou. BMW však vyvinulo platformu, ktorá umožňuje integrovať do nových vozidiel viacero druhov pohonu, vrátane elektrického.

Navyše v prípade pripravovaného elektrického sedanu strednej triedy, BMW i4, bavorská automobilka avizuje, že bude vychádzať z novej generácie BMW 4 Gran Coupé. Je tak pravdepodobné, že podobný prístup zvolí aj v prípade modelu BMW i7.

Tradičnejší dizajn?

Každopádne sme zvedaví, či sa bude nápadnejšie líšiť dizajnom, nakoľko dizajnový riaditeľ koncernu BMW Group Adrian van Hooydonk povedal, že elektromobily sa stávajú bežnými automobilmi, ktoré nie je potrebné odlišovať špecifickým dizajnom.

Zrejme v znamení vysokého dojazdu aj výkonu

V súvislosti s pohonnou jednotkou sa logicky špekuluje o veľkej batérii a výkonných elektromotoroch. BMW aktuálne pracuje na batériách 5. generácie, ktoré ponúknu vyššiu energetickú hustotu. A aj vďaka efektívnejším elektromotorom, ktorých vývoj tlačí dopredu účasť BMW v šampionáte Formula E, by nemal byť problém dosiahnuť aktuálne stanovený cieľ, ktorý je nastavený na 600 km (WLTP).

BMW i7 by taktiež malo patriť medzi najvýkonnejšie modely značky, pričom sa spomína výkon okolo 650 konských síl. Podľa spomínaného zdroja by sa malo vozidlo objaviť na trh okolo roku 2022.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie (BMW Vision Future Luxury concept): BMW 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW ukázalo elektrickú vlajkovú loď iNext počas testov na polárnom kruhu
BMW i4: Konkurent Tesly Model 3 na špionážnych záberoch
Alza si objednala 4 ťahače Tesla Semi a spustila predaj elektrického “prasaťa”

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Vsetci sa predbiehaju recami co vsetko vyrobia, realne vsak nic nie je… a vyzera, ze pri kecoch este chvilu zostaneme, ropy mame dost. Treba natiahnut cas ako sa da …

Pridajte komentár