Elektrický liftback BMW i5 sa predství možno už tento rok

1

Už v roku 2015 sa objavili informácie, že bavorská automobilka plánuje výrobu praktickejšieho súrodenca elektromobilu i3, ktorý má niesť označenie BMW i5. Moc informácií o tomto modeli zatiaľ nepoznáme, ale z japonského patentového úradu unikli počítačové 3D nákresy jeho dizajnu.

Zo samotných nákresov niektorí čítajú, že sa jedná o 4-dverový liftback, iní ho označujú ako crossover. Po dizajnovej stránke sa jedná o akéhosi „kríženca“ kompaktného elektromobilu BMW i3 a hybridného superšportu BMW i8. Rovnako ako „i-trojka“ má protismerne sa otvárajúce dvere. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak jedná počítačový koncept elektromobilu BMW i5.

Automobilka BMW tieto uniknuté snímky zatiaľ nekomentovala. Oficiálne informácie k modelu BMW i5, tak aj naďalej nie sú k dispozícii. Objavili sa však špekulácie, že prototyp či dokonca výrobná verzia, by sa mohla predstaviť už v tomto roku, pričom do predaja by mohla ísť už budúci rok

BMW pracuje aj na „Autopilotovi“ a elektromobile BMW iNext

Nedávno sa však objavili informácie, že automobilka BMW začína intenzívne pracovať na vývoji plne autonómneho riadenia, po vzore systému Tesla Enhaced Autopilot 2.0. Plne funkčného „Autopilota“ chce predstaviť v roku 2021, pričom bude integrovaný do nového elektromobilu BMW iNext. Z tohto dôvodu údajne automobilka plánuje obmedzenie financovania svojej elektrickej „i“ divízie, aby mohla „naliať“ čo najviac kapitálu do vývoja autonómneho riadenia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi Q8 concept – kríženec Modelu X a Q7 príde na trh už budúci rok
Volvo pripravuje svoj prvý elektromobil, ktorý ponúkne aj 100 kWh batériu

Takže z tohto pohľadu sa zdá byť osud BMW i5 dosť nejasný. Môže sa pokojne stať, že „i-päťka“ nakoniec skončí ako autonómny model BMW iNext. Uvidíme, necháme sa mníchovskou automobilkou prekvapiť.

Zdroj: Bmwblog

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |