BMW ukázalo maskovaný elektro-sedan i4 a potvrdilo dojazd až 600 km

6

Automobilka BMW nám ukázala fotografie svojho elektrického sedanu strednej triedy BMW i4 v maskovacej fólii. Tie boli zaznamenané počas finálnych testov jazdnej dynamiky. Sériová verzia bude predstavená o niekoľko mesiacov, pričom do výroby sa dostane tento rok. Nemci tiež potvrdili niektoré špecifikácie, ktoré sa pôvodne vzťahovali ku koncepčnému vozidlu.

Bavorská automobilka nazýva svoj chystaný elektromobil i4, ktorý sa zaradí do rovnakého segmentu ako Tesla Model 3, 4-dverovým Grand Coupé. A dodáva, že ich elektrická novinka ponúkne „ideálne vyváženie medzi dynamikou a komfortom jazdy“.

„Prvý raz sme z úplne bieleho listu papiera vyvinuli nový model BMW s elektrickým pohonom a so športovou DNA,” vysvetľuje projektový manažér David Alfredo Ferrufino Camacho. Jeho spoločnosť pritom sľubuje, že „oveľa očarujúcejšie ako schopnosť šprintov, budú poskytované jazdné vlastnosti.

Maximálny výkon a dojazd

Vo svojej aktuálnej tlačovej správe Bavori tiež potvrdili niektoré špecifikácie, ktoré sa vzťahovali ku koncepčnému vozidlu predstavenému v marci minulého roka. A to výkon až do 390 kW (530 k), zrýchlenie z na 100 km/h za 4 s a dojazd až do 600 km (WLTP).

BMW v prípade svojho elektrického sedanu spomína aj dlhý rázvor, široký rozchod, špecifickú geometriu odklonu kolies, široké kolesá, vysokú torznú tuhosť, nízke ťažisko či ideálne rozloženie hmotnosti.

Vysoká efektivita?

Na základe informácií, ktoré sa vzťahovali k minuloročnému koncepčnému vozidlu, je pravdepodobné, že o spomínaný dojazd sa postará batéria s kapacitou okolo 80 kWh. Ak sa to potvrdí, znamenalo by to, že BMW vyvinulo veľmi efektívny elektromobil. Sme preto veľmi zvedaví na finálne špecifikácie, ktoré spoznáme „o niekoľko mesiacov“.

Je pritom pravdepodobné, že BMW i4 bude dostupné vo viacerých verziách. Podľa neoficiálnych správ v troch. Uvidíme, už pomerne čoskoro.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ani nové BMW iX nedobehne Teslu Model X, tvrdí nemecký automobilový inštitút
BMW vyvinulo elektrický lietajúci oblek. Umožňuje let rýchlosťou cez 300 km/h
BMW predstavilo novú technologickú vlajkovú loď: Elektromobil „iX“ s dojazdom cez 600 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

6 komentárov

Pridajte komentár