BMW i3 môže majiteľom zarábať peniaze. Ako „dojná krava“

0

Koncern BMW Group a energetická spoločnosť PG&E realizujú od roku 2015 skúšobný projekt ChargeForward, ktorého hlavnými aktérmi sú majitelia elektromobilov BMW i3. Batérie ich vozidiel pritom slúžia ako flexibilné úložiská elektrickej energie, ktoré im môžu zarábať peniaze.

Cieľom projektu ChargeForward bolo dosiahnutie efektívnejšieho využívania elektrickej siete pomocou inteligentného a riadeného nabíjania elektromobilov a tiež maximalizovanie odberu energie vyrobenej z obnoviteľných zdrojov.

Aktuálne je do projektu zapojených 350 majiteľov elektromobilov BMW i3, ktorí využívajú v Kalifornii služby energetickej spoločnosti PG&E. Tí sú motivovaní darčekovými poukazmi a peňažný prostriedkami, aby nabíjali svoje vozidlá v najvhodnejšom čase z pohľadu elektrárne.

Elektromobily ako energetické úložiská Tesla

Elektráreň využíva v rámci projektu batérie elektromobilov ako úložiská energie pre svoju elektrinu vyprodukovanú solárnymi zdrojmi. A to počas obdobia, kedy je jej prebytok, čím nedochádza k plýtvaniu, pričom sa zefektívňuje jej výroba.

Jedná sa v podstate o prípravu na masovú stabilizáciu siete, ktorú umožní rozmach elektrických vozidiel. Batérie elektromobilov tak budú plniť v podstate podobnú funkciu ako energetické úložiská Tesla Powerwall a Powerpack.

Odmeny pre majiteľov vozidiel

Majitelia elektromobilov BMW i3 sú za disciplinované nabíjanie solárnou energiou v potrebnom čase odmeňovaní. Podľa Electrek dostávali zákazníci na začiatku projektu darčekové poukážky v hodnote 1 000 $, pričom si mohli zarobiť navyše ďalších 540 $. Aktuálne si môžu noví účastníci prilepšiť o 900 $ v stimuloch.

Projekt je úspešný

Na nedávnom podujatí Global Climate Action Summit, ktoré sa uskutočnilo v San Franciscu, prezentovali  spoločnosti BMW Group a PG&E výsledky prebiehajúceho projektu. Ten je podľa nich úspešný, pričom ukazuje, že elektromobily môžu stabilizovať elektrickú sieť a zároveň maximalizovať efektívnosť nabíjania áut do zásuvky čistou energiou z obnoviteľných zdrojov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW predstavilo koncept elektrického SUV ďalšej generácie
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila za pol roka 9 miliónov $
“Solárna strecha Tesla mi ušetrí až 300 dolárov mesačne,” hovorí majiteľ

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): BMW

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár