Slávny Hans Zimmer sa stal oficiálnym skladateľom zvuku pre e-autá od BMW

7

Najznámejší súčasný skladateľ filmovej hudby, Hans Zimmer, ktorý je držiteľom 11 „Oscarov“, sa postará o zvuk elektrifikovaných modelov koncernu BMW Group. Jazda v nich má byť podľa nemeckého hudobníka aj zvukovým zážitkom.

Hans Zimmer oficiálne oznámil svoje partnerstvo so spoločnosťou BMW Group pri vývoji BMW IconicSounds Electric. „Máme výnimočnú možnosť zmeniť jazdu na elektrický pohon vo vozidlách značky BMW na očarujúci zážitok s výnimočným zvukovým sprievodom. Teším sa na výzvy spojené so skladaním zvukov pre nové elektrické modely značky,” povedal Zimmer.

V prvých modeloch už budúci rok

Hans Zimmer a Renzo Vitale, zvukový majster značky BMW, spolu zložili zvuk jazdy a zvukové znamenia pre plug-in hybridný športový koncept BMW Vision M NEXT. Zimmer a Vitale tiež zložili zvuk, ktorým budú čisto elektrické a plug-in hybridné vozidlá značky BMW oznamovať vodičovi, že sú pripravené na jazdu.

Zvuk sa dostane do sériových vozidiel už v roku 2020. Renzo Vitale: „Komponovanie zvukov nám dáva možnosť vyvolávať v našich vozidlách pozitívnu emóciu. Tento nový štartovací zvuk spustí radostné očakávanie elektrickej jazdy. Stane sa to hneď po tom, keď vodič nastúpi do vozidla a stlačí štartovacie tlačidlo.”

BMW IconicSounds Electric

Ticho pri jazde na elektrickú energiu sa často spomína ako najväčšia výhoda elektrickej mobility. Avšak s nárastom dojazdu na elektrickú energiu sa zväčšuje odstup od emotívneho zážitku na sedadle vodiča. Pod označením BMW IconicSounds Electric vznikne ponuka vizionárskych zvukov pre budúce elektromobily značky BMW.

Stefan Ponikva, viceprezident BMW Brand Experience: „Zvuk našich vozidiel dlhé roky nadchýnal a sprevádzal milióny ľudí. Sme nadšení z výnimočnej možnosti — vytvárať zvuky pre elektromobilitu pod značkou BMW v spolupráci s Hansom Zimmerom. Vďaka tomu dokážeme opäť v našich zákazníkoch po celom svete vzbudiť emócie a nanovo definovať číru radosť z jazdy.”

Hans Zimmer, skladateľ a kurátor oddelenia BMW IconicSounds Electric, zastreší svojimi skúsenosťami viaceré projekty po celom svete zamerané na skladanie zvukov pre elektrifikované vozidlá značky BMW. Rôznorodosť projektov môže obsahovať zvuky pre vozidlá v počiatočnom štádiu konceptu či štúdie, pre sériové vozidlá či skladanie zvučiek a zneliek, ale aj tvorbu zvukov pre možnosti komunikácie zameranej na akustický a emotívny rozmer elektromobility.

Zdroj: tlačová správa

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf BMW: „Zdvojnásobíme dojazd našich elektromobilov“
Chystané BMW i4 má mať vyšší výkon a dojazd ako Tesla Model 3
Prvé elektrické SUV od BMW je pripravené na výrobu. Čo o ňom vieme?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

7 komentárov

 1. Znie to – zaujímavo. Časom sa určite bude dať zvoliť umelý zvuk elektromobilu. Tak, ako si teraz môžeme zvoliť napr. tón zvonenia mobilného telefónu…

 2. Som zvedavý, či tie umelé zvuky budú aj nejako legislatívne obmedzené. Ona totiž ľudská kreativita (nechcem v tomto prípade napísať ľudská blbosť) nepozná hraníc. To by sme potom mohli na ceste počuť fakt všeličo. Od bučania kráv…

 3. bmw bol vzdy srot, na ktorom jazdili len sedlaci… ci uz z radov mafianov alebo politikov, vzdy len sedlaci a vidlaci… a teraz kedze im usiel vlak a technicky nestihaju na Teslu, tak im to bude aspon vydavat zvuky 🙂 kolotocari…

  • Bmw ma vynikajuce jazdne vlastnosti, podobne ako porsche. To ze u nas na tom jazdia arogantni zbohatlici a mladi chlapci na uplnych srotoch a nevedia jazdit, nie je vina bmw. Niektore modely vyzeraju zle a musia dohanat dobu je pravda. Na M2/3/4 sa nechyta skoro nikto.

  • Tak to si zabil teraz.. Kolotocari presne 😉 dúfam aj ja, že kreativita ostane v medziach zdravého rozumu. A popravde ja by som preferoval, keby ten zvuk, keď už má hučat, hučí len v interiéri a nevopruzuje ostatných naokolo ako to je často s netoleratnymi motorkármi, alebo fešákov v športakoch, ktorí si myslia, že čím väčší rachot, tým vyzerajú múdrejšie a dôležitejšie, lebo na nich každý pozerá. Len netušia, že ľudia na nich pozerajú s ľútosťou ;(

   • Pozor, sú to dve rozdielne veci.
    Netreba si pliesť rachoty motoriek a športiakov primitívnych chudákov s umelým povinným zvukom elektromobilov. Tento práve musí byť počuť vonku pri nízkej rýchlosti EV, aby varoval chodcov na parkoviskách a pod. a nevkročili znenazdania do jazdnej dráhy EV…

Pridajte komentár