BMW dodalo svoje 500-tisíce e-auto a chystá nové elektromobily

2

Koncern BMW predal už pol milióna elektrifikovaných automobilov, pričom jeho ambície v oblasti elektromobility stúpajú. A to aj vďaka chystaným plne elektrickým modelom.

Spoločnosť BMW Group dosiahla významný míľnik, keď zákazníkom po celom svete dodala už pol milióna elektrifikovaných vozidiel. Sebastian Mackensen, senior viceprezident spoločnosti BMW Group pre nemecký trh, v priestoroch BMW Welt odovzdal novému majiteľovi kľúče od veľmi špeciálneho BMW 330e, ktoré bolo 500-tisícim koncernovým e-autom.

„A teraz výrazne pridáme do kroku: v priebehu ďalších dvoch rokov by sme radi dostali na cesty milión elektrifikovaných vozidiel. Je to náš príspevok k účinnej ochrane klímy,” povedal Oliver Zipse, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG.

Blížiace sa elektromobily

Model BMW X3 sa budúci rok stane prvým vozidlom spoločnosti BMW Group dostupným so štyrmi druhmi pohonu: s naftovými, benzínovými, plug-in hybridnými, ako aj s čisto elektrickými motormi. Najväčším trhom pre čisto elektrický model BMW iX3 je Čína, kde sa bude toto vozidlo pre celý svet aj vyrábať.

BMW iX3 bude zároveň prvým vozidlom využívajúcim piatu generáciu mimoriadne účinného elektrického pohonu BMW, ktorý bol vyvinutý aj s dôrazom na udržateľnosť. Technologická vlajková loď, model BMW iNEXT, ktorá príde na trh v roku 2021, doplní elektrický pohon o vysoko automatizovanú jazdu.

BMW iNEXT sa bude vyrábať v závode v meste Dingolfing na tej istej výrobnej linke ako vozidlá so spaľovacími či plug-in hybridnými pohonmi. V roku 2021 ho doplní model BMW i4, čisto elektrické Gran Coupé strednej triedy. BMW i4 sa dočká produkcie v hlavnom mníchovskom závode.

BMW i3 pokračuje

BMW bude pokračovať vo vývoji svojho prvého elektromobilu i3 aj naďalej. Jeho výroba je pritom v pláne do roku 2024. Koncom roka 2019 sa ponuka elektrifikovaných vozidiel koncernu BMW Group rozšírila o ďalšie čisto elektrické vozidlo, ktorým je MINI Cooper SE. Viac ako 90 000 registrácií naznačuje vysoký záujem zákazníkov o prvý elektromobil značky MINI.

Predajné ciele pre e-autá

Na nadchádzajúce roky si BMW stanovilo jasné predajné ciele v rámci e-áut: do roku 2021 by mala byť štvrtina vozidiel predaných v Európe elektrifikovaných. V roku 2025 by sa mal tento pomer posunúť na tretinu a v roku 2030 na polovicu.

Odovzdanie 500-tisíceho e-auta

Zákazník z Mníchova zažil pre preberaní svojho nového vozidla zaujímavé prekvapenie. V rámci exkluzívnej udalosti mu kľúče od jeho nového modelu BMW 330e odovzdal Sebastian Mackensen, senior viceprezident spoločnosti BMW Group pre nemecký trh. Išlo totiž o 500-tisíce elektrifikované vozidlo spoločnosti BMW Group.

bmw elektrifikovane auta predaje

Zdroj: BMW Group

„Model BMW 330e, plug-in hybridná verzia radu 3, pre mňa spája to najlepšie z oboch svetov: väčšinu času, a to najmä v mestách, môžem jazdiť bez emisií. No na dlhšie výlety mám vďaka spaľovaciemu motoru stále dostatočne flexibilný dojazd,” povedal nový majiteľ vozidla, Florian Merk.

Zdroj: Tlačová správa (BMW Group)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW zverejnilo detaily o elektrickom SUV „iX3“ s dojazdom 440 km
Díleri áut budú mať konečne snahu predávať elektromobily
Chystané BMW i4 má mať vyšší výkon a dojazd ako Tesla Model 3

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

2 komentáre

  1. Neverím, že BMW predalo toľko áút, keď nedávno Renault vyrobil 200 000-ci ZOE… Inak skúste si prečítať aj zahraničné správy, BMW bolo podané myslím na súd, kvôli nepravdivým predajným číslam, aby mohli ovplyvniť cenu akcií na trhoch!!!! (začalo sa to vyšetrovať niekedy teraz, cca týždeň – mesiac do zadu) to už je čo povedať, klamári jedny…

Pridajte komentár