Už aj BMW má elektrickú kolobežku – „E-Scooter“. A nielen to

4

Automobilka BMW oznámila, že v jej ponuke nájdeme hneď 3 kolobežky. Dve sú určené pre dospelých – BMW E-Scooter (elektrická) a City Scooter, jedna pre deti – Kids Scooter.

Pokračujúcim trendom v oblasti mobility, ktorý umocnila aj pandémia nového koronavírusu, sú kolobežky. Ide o zaujímavú formu každodennej mobility, ktorú rieši aj kolekcia BMW Lifestyle. V rámci nej nájdeme aj kompaktné kolobežky pre deti aj dospelých.

Predstavenie elektrickej kolobežky BMW E-Scooter znamená pre spoločnosť BMW Group príklad úspešnej spolupráce so spoločnosťou Micro (vynálezca kolobežky Micro Scooter), ako aj ukážku spojenia inovatívnej technológie a špičkovej konštrukcie a dizajnu.

Špecifikácie

Elektrická kolobežka BMW E-Scooter ponúka dojazd 12 km a maximálnu rýchlosť 20 km/h. O bezpečnosť na ceste sa starajú dva samostatné brzdové systémy, ako aj zabudované predné aj zadné svetlomety. Okrem toho sa táto ľahká kolobežka (9 kg) jednoducho poskladá do kompaktného tvaru, ktorý šetrí priestor.

Elektromotor s výkonom 150 W a lítium-iónová batéria tvoria takmer neviditeľnú súčasť podlahy a zadného kolesa. Nabitie batérie elektrickej kolobežky BMW E-Scooter trvá dve hodiny.

Ďalšie kolobežky

Súčasťou spolupráce medzi spoločnosťami BMW Group a Micro je aj nastaviteľná kolobežka BMW City Scooter, ktorú si vďaka trojnásobne poistenému skladaciemu mechanizmu môže zobrať jazdec všade so sebou. Nízka podlaha so zabudovaným stojanom a väčšie kolesá ponúkajú komfort pri jazde do práce. Po príjazde do cieľa sa City Scooter jednoducho zloží do minimálnych rozmerov a odloží tak, aby nijako neprekážal.

bmw city scooter

Zdroj: BMW

Veľkostne prispôsobivá detská kolobežka BMW Kids Scooter predstavuje ideálny dopravný prostriedok už aj pre najmladšie deti. Najmenší (už od troch rokov) ju využijú na nadobúdanie rovnováhy a do otváracieho priestoru pod sedadlom si môžu uložiť obľúbené hračky. Pre deti až do 12 rokov je možné odstrániť sedadlo a nastaviť riadidlá do vyššej polohy.

bmw kids scooter

Zdroj: BMW

Dostupnosť a ceny

Všetky kolobežky sa dajú zakúpiť u vybraných predajcov BMW. Predajné ceny odporúčané výrobcom:

 • BMW City Scooter – 200 €
 • BMW E-Scooter – 799 €
 • BMW Kids Scoter – od 110€

Zdroj: tlačová správa (BMW)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Americká armáda testuje elektrickú „kolobežku“ s cenou automobilu
Audi e-tron Scooter: Kríženec elektrickej kolobežky a skateboardu
Chystá sa šampionát extrémnych e-kolobežiek s „maximálkou“ cez 100 km/h

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

4 komentáre

 1. Zúfalá reklama na úplne nekonkurencieschopné 3 kolobežky 🙁
  E-scooter za osemsto s dojazdom 12km??? Vážne určené pre rozum postradajucich kupcov, ktorí to BMWčku zhltnú ako úžasnú prevratnú novinku na svete. Vivat Xiaomi! Dúfam, že už o kolobežkach od BMW nebudeme nikdy počuť 😉

 2. Sú zlaté. Tie kolobežky ako.
  Tie ceny už ale zlaté nie sú. Ani strieborné, ani bronzové. Možno tak železné, alebo najskôr tak hrdzavé!

 3. Toto dobrá reklama pre BMW určite nie je. Teda okrem prípadu, že ku každému predanému autu darujú jednu kolobežku s vyjadrením – pozrite sa, aký drahý darček ste od nás dostali…

 4. ono je to tak, ze sudruhovia v bmw zistili, ze nie su schopni vyrobit ziadne konkurencieschopne elektro auto, tak sa dali aspon na kolobezky 🙂 sice technicky a cenovo na urovni roku 2015, ale ruku na srdce, ocakaval by niekto od bmw viac? ja rozhodne nie…

Pridajte komentár