Nové hybridné BMW 3 je 2. najvýkonnejšou verziou a ponúka vyšší e-dojazd

0

Mníchovská automobilka zverejnila špecifikácie novej generácie plug-in hybridného modelu BMW 330e iPerformance, ktorý príde na trh budúci rok. V porovnaní s terajším modelom ponúkne o 50 % vyšší elektrický dojazd a vďaka dočasnému zvýšeniu výkonu XtraBoost sa stane 2. najvýkonnejšou verziou v ponuke.

Nová generácia BMW 3 príde na trh, ako sa patrí, aj s novou generáciou plug-in hybridného pohonu. BMW hovorí, že kľúčovými prvkami nového BMW 330e iPerformance je prvotriedna jazdná dynamika a vysoká účinnosť.

Prvé BMW s XtraBoostom v štandarde

O extra dynamiku sa postará systém XtraBoost, ktorý je poprvýkrát dostupný vo vozidlách BMW v štandardne. Ten dokáže zvýšiť bežný výkon plug-in hybridného pohonu (185 kW) dočasne o ďalších 30 kW (41 koní). S pomocou XtraBoost-u, tak bude 330e 2. najvýkonnejším variantom modelu, keď hov tomto smere prekoná len športová verzia „M“.

Pohonná jednotka sa skladá z 2-litrového 4-valcového benzínového motora (135 kW) a elektromotora (štandardne 50 kW, s XtraBoost 83 kW), ktorý je integrovaný do 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Systémový krútiaci moment dosahuje maximálne 420 Nm. Aj vďaka tomu zrýchli plug-in hybrid z 0 na 100 km/h za 6 sekúnd a dosiahne maximálnu rýchlosť 230 km/h.

O polovicu vyšší e-dojazd

Avšak novinka nie je len výkonnejšia a dynamickejšia. Ponúka aj podstatne vyšší elektrický dojazd. A to v porovnaní s odchádzajúcou generáciou (40 km) až o 50 %. Tzn. 60 km podľa „optimistického“ cyklu NEDC. Ten zabezpečuje vozidlu 12 kWh batéria.

Vďaka vyššej efektivite sa môže BMW 330e iPerformance pochváliť nižšiu priemernou spotrebou, a to 1,7 l/100 km (predtým 2,1 l/100 km), ako aj poklesom emisií CO2, a to na 39 g/km (predtým 44 g/km).

Menší kufor

Daňou za ekologickejšiu a výkonnejšiu pohonnú jednotku je menší batožinový priestor, a to až o 108 litrov. Plug-in hybridné BMW disponuje 375 litrami. Ponúka však prakticky delené zadné sedadlá v pomere 40:20:40. BMW 330e iPerformance príde na trh počas najbližšie leta.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BMW i4: Množstvo noviniek o elektrickom sedane strednej triedy
BMW predstavilo koncept elektrického SUV ďalšej generácie
BMW i3 môže majiteľom zarábať peniaze. Ako “dojná krava”

bmw 330e iperformance 2019

Zdroj: BMW

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): BMW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár