Nové BMW 3 dostane plne elektrickú verziu! Dôkazom je testovacie vozidlo

0

Prvé a zatiaľ jediné elektrifikované BMW 3 (plug-in hybrid) sa dostalo do predaja v roku 2016. Už vtedy sa ale začalo špekulovať, že jeho nasledujúca generácia príde na trh aj ako plnohodnotný elektromobil. No a aktuálne máme k dispozícii neodškriepiteľné dôkazy, že sa tak stane. A to špionážne zábery z testovania.

Na prvý pohľad je ťažko odlíšiť zachytený elektromobil od bežných testovacích modelov v „maske“. Máme však možnosť vidieť množstvo dôkazov o tom, že sa jedná o elektromobil. BMW sa nás síce snaží oklamať „fake“ koncovkami výfuku po vzore elektrického Porsche Taycan, ale je to márne.

Pri pohľade spredu je jasné, že predná maska je len „okrasu“, keďže do priestoru motora nevedú žiadne otvory. A ak by vám to nestačilo, vozidlo je vybavené štítkami s nápisom „Electric test vehicle“, ktoré sú povinné pri testovaní prototypov elektrických automobilov. Nepriamym dôkazom môže byť aj prítomnosť Tesly Model 3 v blízkosti testovacieho vozidla.

Pôjde proti Tesle Model 3

Aktuálne zrejme dochádza k zaujímavému zvratu. Počas vývoja Elon Musk spomínal, že Tesla Model 3 chce konkurovať aj BMW 3 so spaľovacím motorom, a to minimálne športovými jazdnými vlastnosťami. To sa Tesle podľa recenzií zdá sa podarilo, pričom verzia „Performance“ má dokonca predčiť aj športové BMW M3.

No a teraz sa role zdá sa obrátia. Tesla Model 3 v USA totálne ovládla trh s prémiovými sedanmi strednej triedy, do ktorého patrí aj BMW 3. A podobná situácia sa dá očakávať aj inde vo svete, keď sa začne Model 3 vyvážať vo veľkom za hranice USA.

Takže elektrické BMW bude musieť zrejme ponúknuť minimálne podobné parametre a vlastnosti ako Tesla Model 3. A to je zrejme výzva aj pre takú automobilku ako BMW, najmä z hľadiska ceny a nákladov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 Performance je vraj lepšia ako BMW M3. Vie však driftovať?
BMW i9: Záhadný model je zrejme stále v hre. Čo môžeme očakávať?
Škoda už testuje nástupcu Rapidu. V hre CNG a hybrid | špionážne foto

Zdroj: Insideevs, titulná fotografia: motor1.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár