Bezproblémové nabíjanie v bytových domoch? Slovenský ejoin ponúka unikátne riešenie

5

Slovenský výrobca nabíjacích staníc, spoločnosť ejoin, ponúka unikátne a zároveň komplexné riešenie, s ktorým zabezpečí plnohodnotnú službu nabíjania na všetkých parkovacích miestach od návrhu až po prevádzku.

Plánovanie nabíjacích staníc v bytových objektoch je beh na dlhé trate. Mnohé otázky, problémy a výnimkou nie sú ani fyzické či psychologické prekážky. Inštaláciu celej infraštruktúry je možné vykonať rôznymi spôsobmi, no vybrať ten správny nie je jednoduché a navyše vždy sa narazí na problémy s platbou za konkrétne nabíjanie. Spoločnosť ejoin, slovenský výrobca nabíjacích staníc, ako aj prevádzkovateľ jednej z najväčších nabíjacích sietí na Slovensku, prináša na trh funkčné riešenie pre bytové domy a developerské projekty bez kompromisov.

OD NÁVRHU AŽ PO PREVÁDZKU

Spoločnosť ejoin zrealizuje hlavnú infraštruktúru v podzemnej garáži alebo na exteriérových parkovacích miesta, ktorá bude slúžiť na napájanie konkrétnych nabíjacích staníc na konkrétnych parkovacích miestach tak, aby bolo každému umožnené individuálne nabíjanie elektromobilov alebo plug-in hybridov.

Spoločnosť Smart Fuel Pass poskytne rovnomenný back-end systém pre vzdialenú správu nabíjacích staníc spolu s mobilnou aplikáciou a spoločnosť Ultima Payments sa postará o zastrešenie priamych platieb za nabíjanie.

nabijanie ejoin

Zdroj: Ejoin

Kľúčové výhody riešenia pre developerov a majiteľov bytov sú predovšetkým:

 • v nulových nákladoch na vybudovanie elektrickej inštalácie pre napájanie konkrétnych nabíjacích staníc
 • prevádzka infraštruktúry je bez starostí, s garantovanou funkčnosťou počas celej doby prevádzky
 • zabezpečená nízka cena elektrickej energie
 • vyriešenie platieb za nabíjanie so systémom s licenciou od Národnej banky Slovenska

NAJFLEXIBILNEJŠIE RIEŠENIE NA TRHU

Riešenie spoločnosti ejoin je vhodné na všetky existujúce bytové domy, polyfunkčné budovy alebo nové developerské projekty, ktoré potrebujú zabezpečiť nabíjanie elektromobilov alebo plug-in hybridov na každom parkovacom mieste.

Konkrétne nabíjacie stanice je možné pripájať ku konkrétnym parkovacím miestam kedykoľvek podľa potreby. Zákazník sa zároveň nemusí báť o funkčnosť, nakoľko má v stanicu v nájme a v prípade akéhokoľvek problému má garantovaný rýchly servis.

K nabíjacej stanici má zákazník prístup cez mobilnú aplikáciu, ale aj webové rozhranie. Nabíjanie je možné autorizovať mobilnou aplikáciou, RFID kartou alebo PIN kódom. Priamo v aplikácii zákazník môže sledovať priebeh nabíjania, históriu nabíjaní alebo nabíjanie aj zastaviť. Jednu mobilnú aplikáciu pritom môže využívať nielen na nabíjanie u seba doma, ale aj na verejných nabíjacích staniciach.

JEDNODUCHÁ PLATBA ZA NABÍJANIE

Bežné riešenia nabíjania v bytových domoch alebo developerských projektoch zlyhávajú na riešení platieb. Z akej spotreby budú stanice napájané? Kto bude platiť za elektrickú energiu? Ako sa bude sledovať spotreba? Ako a kedy za nabíjanie zaplatí majiteľ auta? To sú len niektoré otázky, na ktoré je potrebné hľadať odpoveď.

Moderné riešenia majú ľudí odľahčiť, a práve to ponúka spoločnosť ejoin v spolupráci s Ultima Payments. Platba za nabíjanie je realizovaná hneď po ukončení nabíjania cez mobilnú aplikáciu, ktorá je licencovaným platobným prostriedkom Národnou bankou Slovenska, čo prináša mnohé výhody. Takýto systém nielenže odľahčí majiteľov staníc, nakoľko s jednou aplikáciou nabijú doma a aj na verejných staniciach, no tiež tých, ktorí svoje byty prenajímajú.

K nabíjacej stanici jednoducho pozvú nájomníka, ktorý stanicu okamžite uvidí v aplikácii a môže hneď nabíjať za svoje peniaze. Podobne je možné fungovať aj v prípade, ak by išlo o zdieľanú nabíjaciu stanicu napríklad so susedom. Síce každý vo zvolenom okruhu používa jednu nabíjačku, každý platí za nabíjanie zo svojej peňaženky.

nabijanie ejoin

Zdroj: Ejoin

Rovnako je tento systém ideálny aj pre tých, ktorí majú viac áut, prípadne majú firemné auto. Za nabíjanie v bytovom dome nemusí platiť majiteľ parkovacieho miesta, ale priamo firma. Problémy s refakturáciou nákladov za nabíjanie firemného elektromobilu alebo plug-in hybridu skrátka neexistujú. Jednoduché a zároveň veľmi praktické riešenie.

DOSTATOK VÝKONU ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ

S hromadným nabíjaním áut často vyskakujú obavy s nedostatku výkonu či nízkej kapacity siete. Riešenie od slovenskej spoločnosti ejoin je nielen robustné z hľadiska vyhotovenia, flexibilné z hľadiska prevádzky a moderné z pohľadu riešenia platieb, ale aj inteligentné pri riadení dostupnej rezervovanej kapacity.

Spoločnosť ejoin si pri výstavbe hlavnej infraštruktúry zriadi vlastné odberné miesto s dostatočnou rezervovanou kapacitou elektrickej energie, ktorú následne, v prípade potreby, rozdelí medzi všetky nabíjacie stanice. Nabíjacie stanice komunikujú s riadiacim systémom v reálnom čase a v pravidelných intervaloch sledujú dostupný výkon. Vďaka tomu je možné nabiť počas noci desiatky elektromobilov aj s relatívne slabou prípojkou.

nabijanie ejoin

Zdroj: Ejoin

Riešenie je preto vhodné aj do existujúcich objektov, kde sa pri návrhu ešte neuvažovalo nad inštaláciou nabíjacích staníc a nabíjaním elektromobilov. Vďaka komplexnému prístupu je možné garantovať nízke ceny za nabíjanie na vopred dohodnuté obdobie. V prípade potreby vysokého garantovaného nabíjacieho výkonu sa môže majiteľ rozhodnúť zvoliť tarif s vyššou cenou, čím sa čas nabíjania skráti na minimum.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zhoršuje rýchlonabíjanie elektromobilov degradáciu batérie? | Analýza Recurrent
Elektromobil od „BYD-Mercedesu“ sa dokáže nabíjať na 2 nabíjačkách súčasne
Nové kolo dotácií na nabíjacie stanice má priniesť SR takmer 1 200 nabíjacích bodov
ODBER NOVINIEK

Zdroj: Ejoin (inzercia)

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

5 komentárov

   • Ten kto si kúpi novostavbu, predáva nielen seba ale aj nasledujúce generácie do trvalého otroctva (ak ich vôbec plánuje).
    Takže kúpiť superdrahé auto s online pripojením na sieť je mu už zbytočné.
    Ak neveríš mne, pozri sa čo sa deje v USA – a už nielen veľké mestá…

Pridajte komentár