Tesla predstavila bezdrôtovú nabíjačku, avšak pre smartfóny. Nie je lacná

0

Tesla predstavila nový doplnkový produkt z kategórie „Lifestyle“. Jedná sa o bezdrôtovú nabíjačku, ktorá však nie je určená pre elektromobily, lež smartfóny. Podľa spoločnosti je jej dizajn inšpirovaný produktmi divízie Tesla Energy, ako napr. domácou batériou Powerwall. Čo všetko ponúka?

Tesla má už vo svojej „merch“ ponuke podobné zariadenia. Cez jej oficiálny e-shop je možné kúpiť nabíjačku v tvare nabíjacej stanice Supercharger či powerbanku, ktorá obsahuje rovnaký batériový článok ako batéria Tesly Model 3.

Svoj najnovší produkt označuje ako „Tesla Wireless Charger„. Ako naznačuje už jeho názov, jedná sa o bezdrôtovú nabíjačku, avšak pre smartfóny, a to s podporou nabíjania štandardu Qi. Funguje však aj ako bežná powerbanka, keďže obsahuje 6 000 mAh batériu.

Okrem bezdrôtového nabíjania je možné mobil nabíjať pomocou vstavaného USB-C kábla. „Tesla Wireless Charger“ je však vybavený aj štandardným USB portom, takže na nabíjanie smartfónov bez USB-C stačí použiť obyčajný USB kábel.

Bezdrôtová powerbanka Tesla disponuje vstupným napätím 5V/2A a výstupným napätím 5V/1,5A pre nabíjanie cez kábel. Výkon bezdrôtového nabíjania je 5 W. Tesla bude predávať svoju „Lifestyle“ novinku za 65 $ (56 €), čo nie je pri porovnaní s bežne predávanými bezdrôtovými powerbankami rozhodne málo. Nuž, za značku sa platí.

Ponúkne Tesla bezdrôtovú nabíjačku aj pre svoje autá?

Oveľa viac by nám potešilo, keby prišla Tesla s bezdrôtovým nabíjaním pre svoje elektromobily. Veď v tomto smere je jej konkurencia popredu. BMW už predstavilo svoju indukčnú nabíjačku, pričom tá by mala ísť do predaja už čoskoro. Na rovnakom zariadení pracuje aj Mercedes-Benz.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla/Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Tesla spustila predaj surfov. Využívajú technológie z jej elektromobilov
Pôvodne prvo-aprílový vtip o alkohole “Teslaquila” sa stane podľa Elona Muska realitou
Tesla Model X od Tesloop má za sebou 480 000 km. V akej je kondícii?

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár