Slovenský InoBat pracuje na batériovom centre a vodíkových technológiách

0

Slovenský akcelerátor InoBat a maďarský ropný a plynárenský koncern, do ktorého patrí aj Slovnaft, ohlásili spoluprácu v oblasti vývoja vodíkových technológií. InoBat pritom chystá aj celoeurópske batériové centrum excelentnosti so sídlom na Slovensku a zameriava sa na oblasť elektromobility.

Slovenská spoločnosť InoBat a MOL Group podpísali memorandum o porozumení, ktoré sa týka projektov v oblasti vodíkových technológií v rámci strednej a východnej Európy.

Spoluzakladateľ a predseda predstavenstva InoBat Marián Boček verí, že spolupráca s MOL pomôže akcelerovať „európsky ekosystém technológií vodíkových palív vytvorením integrovaného európskeho hodnotového reťazca alternatívnych palív a elektromobility.“ Dodáva pritom, že tento ekosystém by mohol mať aj celosvetový presah.

Šéf pre inovácie koncernu MOL, Oszkár Világi, na margo memoranda povedal: „V súlade s našou stratégiou MOL 2030 chceme podporovať inovatívne projekty v strednej a východnej Európe, ktoré odrážajú očakávané revolučné zmeny v doprave a mobilite. Ako prevádzkovateľ takmer 2 000 čerpacích staníc v regióne chceme našim zákazníkom poskytovať tradičné aj alternatívne palivá.

Spolupráca s InoBat nám umožní rozšíriť našu ponuku a dosiahnuť ďalší míľnik na našej transformačnej ceste od tradičného maloobchodného predajcu k poskytovateľovi služieb zákazníkom.

Batériové centrum excelentnosti v SR

Spoločnosť InoBat pracuje za podpory investičnej skupiny IPM Group a energetických koncernov A.EN. Group a MSM Group aj na „celoeurópskom batériovom centre excelentnosti“ so sídlom na Slovensku. To sa má zameriavať na nové testovacie a výrobné linky pre elektrické a hybridné vozidlá, systémy skladovanie energie a alternatívne palivá.

Spoločnosť InoBat hovorí o sebe ako o ekcelerátore, ktorého cieľom je prinášať na európsky trh inovatívne riešenia v oblasti elektromobility, skladovania energie a vodíka. Sústreďuje sa pritom na budovanie spoločných podnikov, v rámci ktorých sa budú prepájať popredné svetové technológie a významné priemyselné skupiny v strednej a východnej Európe.

Zdroje: Slovnaft, InoBat (vrátane titulného obrázku)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Technológia slovenského startupu má predĺžiť životnosť batérií elektromobilov
Podarí sa vybudovať slovenskú národnú sieť nabíjacích staníc na 3. pokus?
Sub-kompaktný elektromobil od VW by sa mohol vyrábať v Bratislave

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár