Rusi spojili najvýkonnejší pohonný systém od Tesly s dizajnom klasického Mustangu

10

Ruská spoločnosť Aviar Motors pripravuje super výkonný a rýchly elektromobil Aviar R67, ktorý sa po dizajnovej stránke inšpiroval 1. generáciou legendárneho modelu Ford Mustang. Retro vzhľad je pritom doplnený o modernú techniku od Tesly, vrátane pohonného systému či systému Autopilot.

Zakladateľ spoločnosti Aviar Motors, Aleksey Rachev, hovorí, že v prípade modelu Aviar R67 bolo cieľom „zachytiť ducha automobilov zo 60. rokov a prehodnotiť ho moderným spôsobom“. Nejde pritom o prestavbu pôvodného modelu Ford Mustang, ale o kompletne nové auto.

Karoséria s dizajnom odkazujúcim do minulosti na „klasiku“ Ford Mustang prvej generácie sa snúbi s modernou technikou od spoločnosti Tesla. Pohonný systém totiž pochádza z najvýkonnejšieho elektromobilu kalifornskej značky, ktorým je Tesla Model S Performance.

Extrémne zrýchlenie

Vďaka spomínanému pohonu Aviar R67 disponuje výkonom 840 konských síl a pohonom oboch náprav. Rusi pritom sľubujú, že ich elektrické retro-coupé bude ešte rýchlejšie ako model, z ktorého si požičali pohonný systém. Veď z 0 na 100 km/h má zrýchliť len za 2,2 s. Pre porovnanie, Tesla Model S Performance to zvládne za 2,5 s.

Maximálna rýchlosť vozidla s hmotnosťou 2 177 kg sa zastaví na hodnote 250 km/h. Túto pomerne vysokú váhu má na svedomí predovšetkým veľká batéria od Tesly s kapacitou 100 kWh, keďže napríklad karoséria je vyrobená z ľahkých uhlíkových vlákien.

Batéria však dokáže zabezpečiť na „športové“ vozidlo veľmi pekný dojazd 507 km. Minimálne „na prvý pohľad“, nakoľko nevieme, na základe čoho bola stanovená táto hodnota.

Športové jazdné ambície Aviaru R67 naznačuje predný spliter, zadný difúzor či zadný spojler, ktorý sa automaticky vysunie pri prekročení rýchlosti 120 km/h.

Ďalšie komponenty od Tesly

Okrem pohonného systému si ruský elektrický Mustang požičal od Tesly aj adaptívne vzduchové odpruženie, vstavané internetové pripojenie, 6 airbagov, kontrolu trakcie či systém Autopilot. Navyše sa zdá, že centrálny displej by taktiež mohol pochádzať z Modelu S (17″).

Cenu ani produkčné plány elektromobilu Aviar R67 od spoločnosti Aviar Motors zatiaľ nepoznáme.

Zdroje: Autoblog, Aviar Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ruská „elektromobilka“ Monarch (ne)predstavila „konkurenta“ Tesly
Ford predstavil šialenú verziu crossoveru Mustang Mach-E so 7 elektromotormi
Ruský elektromobil Zetta s cenou od 5 200 € sa chystá do výroby

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

10 komentárov

  1. ruski okupanti nikdy nevedeli nic vymysliet sami, bud to okopirovali alebo ukradli… kradli vsetko, od hodiniek, krav a vsetkeho co sa im dostalo do cesty… militantny narod opilcov, nic viac… a z tohto tiez nikdy nic nebude, ostane to len nejaky vlhky sen okupantskeho kreslica…

  2. Tesla - Technicky Slabé on

    Som nadšený keď sa k téme vyjadrí samí Anonym… A že o čom to tu je… Stojím si za svojím a je to k téme. Rusi nič svetaborné už dlho nevymysleli, myslím také, čo by napomohlo im alebo svetu napredovať. Furt sa len opičia po západe a kopírujú alebo kradnú nápady iných. To čo už je za ruský vynález napratať americkú elektroniku do muscle caru (tiež amerického) Hrdí Rusi….

Pridajte komentár