Bratislavský autosalón ponúkne množstvo elektromobilov aj slovenské lietajúce auto

1

Na blížiacom sa autosalóne v Bratislave si prídu fanúšikovia elektromobility na svoje viac ako kedykoľvek predtým. Veď okrem množstva elektrických vozidiel tam nájdu špeciálnu expozíciu “Elektromobilita a Slovensko – Dobrý nápad”. A určite zaujme aj slovenské lietajúce auto, ktoré je hybridom. Aké elektrické modely bude možné vidieť?

29. ročník bratislavského autosalónu otvorí svoje brány verejnosti už 1. mája. Fanúšikov elektromobility pritom určite najviac zaujíma, na aké elektrické vozidlá a súvisiaci program sa môžu tešiť.

„Elektromobilita a Slovensko – Dobrý nápad”

Na úvod si pripomenieme, že súčasťou autosalónu, ktorý sa uskutoční v Incheba Expo aréne, je aj expozícia “Elektromobilita a Slovensko – Dobrý nápad”. Tú pritom zastrešuje Ministerstvo hospodárstva SR a agentúra SARIO. Cieľom expozície je osveta v oblasti elektromobility, pričom návštevníci sa môžu tešiť na:

  • exkluzívne exponáty,
  • zástupcov a expertov významných spoločností, štátnych inštitúcií a univerzít,
  • relevantné informácie o aktuálnej a plánovanej podpore elektromobility v SR,
  • pestrý odborný program,
  • zábavu pre celú rodinu.

Čo sa týka exkluzívnych exponátov, tak na výstavnej ploche viac ako 600 m2 nájdeme aj elektromobil značky Detroit Electric z roku 1917 či „prerezaný“ elektromobil, ktorý bude demonštrovať konštrukčnú architektúru a elektrický pohonný systém.

Elektrické modely

Na bratislavskom autosalóne sa predstavia minimálne nasledujúce elektrické modely: Tesla Model 3, Tesla Model S, Tesla Model X, Tesla Roadster, Audi e-tron, Mercedes-Benz EQC, Jaguar I-Pace (svetové auto roka 2019), Kia e-Niro, Kia e-Soul, „slovenský“ Peugeot e-208, Hyundai Kona Electric, Nissan Leaf 2, Zhidou (minimálne model D2S), NEXTEM-CENNTRO Metro 1 (nová značka) či MINI Coutryman S E (plug-in hybrid).

K dispozícii by mali byť aj testovacie jazdy elektromobilov Nissan Leaf a Hyundai Kona Electric (túto informáciu aktuálne preverujeme). Elektrický automobil sa pritom postará aj o prísun kávy. Tá sa bude variť v kufri špeciálne upraveného modelu Volkswagen e-up.

Slovenské lietajúce auto

Spestrením Autosalónu Bratislava 2019 bude rozhodne slovenské lietajúce auto Aeromobil 4.0. Ten disponuje hybridným pohonom, ktorý tvorí 2-litrový benzínový motor a 2 elektromotory. Pôjde pritom o slovenskú výstavnú premiéru.

Zdroj titulného obrázku: Aeromobil

SÚVISIACE ČLÁNKY:
POZVÁNKA na Green Rallye Tatry: Príďte sa pozrieť na elektromobily v akcii
Musk o Tesle na Slovensku, dlhovekosti Modelu 3 či cene “repasu” batérie
Slovenská spoločnosť eJoin predstavila inovatívnu nabíjaciu stanicu pre elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár