TIP: Elektrifikované autá, ktoré môžete vidieť na bratislavskom autosalóne | GALÉRIA

0

Do nedele 29. apríla sa koná v našom hlavnom meste 28. ročník Autosalónu Bratislava 2018. Fanúšikom elektromobility ponúkame prehľad elektrifikovaných modelov, ktoré nájdu na výstavisku. Tešiť sa môžu aj na skutočné skvosty a skúšobné jazdy.

Hybrid s motorom F1

Trošku netradične začíname skutočnou čerešničkou na torte. Tou je nepochybne „domestifikovaná“ Formula 1 v podobe modelu Mercedes-AMG Project ONE. Tento hybrid má pod kapotou hneď 5 motorov. Srdcom pohonnej jednotky je 1,6-litrový 6-valec z Formuly 1, ktorému pomáhajú 4 elektromotory.

mercedes-amg project one

Mercedes-AMG Project ONE. Zdroj: Daimler

Celkový výkon hybridu Mercedes-AMG Project ONE je mýtických 1 000 koní. Z 0 na 200 km/h zrýchli pod 6 sekúnd, maximálna rýchlosť prekračuje 200 km/h. Hyperšport vie jazdiť aj čisto na elektrinu. Zvládne cca 25 km.

mercedes-amg project one

Mercedes-AMG Project ONE. Zdroj: Daimler

„Hecla“ sa aj Škoda

V Bratislave predvádza v plnej kráse svoju elektrickú budúcnosť aj automobilka Škoda. Tá totiž vystavuje oba svoje elektrifikované koncepty, elektromobil Škoda Vision E a elektro-CNG-benzínový hybrid Škoda Vision X.

Plne elektrická Škoda Vision E bude disponovať výkonom 225 kW, dojazdom 500 km (NEDC) a pohon 4×4. Na trh príde v roku 2020.

Ďalší exkluzívny koncept je od Toyoty

Na „stánku“ Toyoty nájdete okrem v dnešnej dobe už bežných hybridných verzií známych modelov aj veľmi zaujímavý koncept Toyota C-HR Hy-Power. Jedná sa o predobraz hybridných modelov, ktoré budú zamerané na výkon a dynamické jazdné vlastnosti.

Významné plne elektrické premiéry

Bratislavský autosalón je plný slovenských výstavných premiér. Medzi nimi nájdeme aj modely, ktoré budú patriť s veľkou pravdepodobnosťou medzi globálne najpredávanejšie elektromobily. A to 2. generáciu elektrického bestselleru Nissan Leaf, Hyundai Kona Electric a faceliftovaný model BMW i3 2018, ktorý sa prezentuje v športovej verzii i3s. Leaf si môžete dokonca vyskúšať, rovnako tak aj Hyundai Ioniq.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Automobily, ktoré vlastní alebo vlastnil Elon Musk | GALÉRIA
BMW odhalilo svoje prvé elektrické SUV s označením iX3 | Peking 2018
SUV-sedan od Mercedes-Maybach je zrejme najluxusnejším elektromobilom sveta

Zabudnúť však nemôžeme ani na faceliftovaný plug-in hybridný športiak BMW i8 2018.

Nechýbajú ani Tesly

V Incheba Expo aréne nechýbali ani modely Tesla. Konkrétne predfaceliftový Model S a vzácny Roadster. Oba patria českému tímu, ktorý prešiel na Tesle Model S okolo sveta. 

Ďalšie elektrifikované modely

Zdroj titulnej fotografie: Daimler

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár