Autopilot Tesla zabránil diaľničnej kolízii Modelu X s kamiónom + | VIDEÁ

0

Tesla Autopilot sa v predchádzajúcich dňoch naozaj činil. Najskôr zabránil fatálnej čelnej zrážke Modelu S na „okreske“, potom zas kolízii Modelu X s kamiónom na diaľnici.

Nie je to tak dávno, čo Tesla Autopilot rezonoval v spojení so smrteľnou nehodou. Aktuálne máme k dispozícii ale nové videozáznamy, ktoré podporujú tvrdenia Elona Muska. Ten hovorí, že Autopilot znižuje pravdepodobnosť dopravnej nehody. A to až o 90 %.

Incident s kamiónom

O veľkom šťastí môže hovoriť vodič Tesly Model X, Jeremy Visnesky, ktorý sa presúval po jednej z amerických diaľníc. Z boku ho totiž prekvapil kamión, ktorý pri predbiehacom manévri vletel do jazdného pruhu jeho vozidla.

Našťastie sa Autopilot nenechal zaskočiť a príkladne zareagoval. Najskôr sa kamiónu bezprostredne vyhol a keď nebezpečenstvo pominulo, vrátil vozidlo do jazdného pruhu.

Takmer fatálna čelná zrážka

O čosi skôr sa Tesla Autopilot činil na švajčiarskej okresnej ceste. Vodič protiidúceho VW Beetle zjavne nemal výhľad na opačný jazdný pruh, keď obiehal traktor. Autopilot našťastie automaticky zabrzdil a zabránil tak čelnej zrážke, ktorá mohla mať fatálne následky.

Vodič Tesly Model S po incidente povedal, že Autopilot „detekoval“ nebezpečné počínanie vodiča VW Beetle skôr, ako ho stihol zbadať on sám.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk: “Tesla Autopilot nebude nikdy dokonalý, ale môže byť 10-krát bezpečnejší ako ľudia”
Oficiálne stanovisko Tesly k smrteľnej nehode Modelu X. “Autopilot bol aktívny” | FOTO+VIDEO
Súboj systémov autonómneho riadenia: Elon Musk vs. LIDAR. Postačí Tesle kamerový systém?

Autopilot dokáže nehody aj predpovedať

Popis k nasledujúcemu videu nájdete v našom článku Autopilot Tesla predpovedal nehodu a zabránil ďalšej zrážke.

Zdroje: Teslarati, 2

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár