Audi ukončilo vývoj spaľovacích motorov, MINI sa stane „elektromobilkou“

3

Čoraz viac tradičných výrobcov automobilov smeruje svoje nové plány a stratégie smerom k elektromobilite. A to sa týka aj automobiliek Audi a MINI, ktoré ohlásili ukončenie vývoja spaľovacích motorov, resp. transformáciu na čisto elektrickú značku.

Šéf Audi Markus Duesmann pre nemecké noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung uviedol, že končia s vývojom spaľovacích motorov. Vysvetlil, že za tým čiastočne stoja aj plány EÚ ohľadom novej emisnej normy Euro 7, píše Teslarati. V tejto veci dodal, že novým normám prispôsobia už existujúce spaľovacie motory.

Nová emisná norma má podľa Duesmanna extrémne obmedzovať spaľovacie motory. My v tejto veci dodávame, že zatiaľ bol zverejnený len návrh normy Euro 7, ktorý je predmetom širokej diskusie, a to aj so zástupcami automobiliek. Ten pritom nemusí byť schválený na pôde EÚ alebo môže byť prepracovaný. A dohodnutá norma by mala vstúpiť do platnosti najskôr okolo roku 2025.

Šéf Audi tiež uviedol, že v priebehu 5 rokov budú chcieť ponúknuť 20 elektrických modelov. Takže náhrada za spaľovacie motory je jasná.

MINI sa stane „elektromobilkou“

Koncern BMW Group dnes v rámci prezentácie svojich plánov uviedol, že jeho značka MINI bude v budúcnosti ponúkať už len plne elektrické modely. Posledný nový spaľovací model predstaví v roku 2025. Od tohto okamihu už bude na trh uvádzať už len čistokrvné elektromobily.

Do roku 2027 chce značka MINI dosiahnuť, aby predaje plne elektrických áut tvorili minimálne polovicu z jej celkových predajov. A začiatkom 30. rokov má mať vo svojom portfóliu už len elektromobily. Neplánuje sa pritom vzdať žiadnych trhov a chce pôsobiť celosvetovo.

Koncern BMW Group taktiež prezradil, že nástupca modelu MINI Countryman bude v ponuke aj s plne elektrickým pohonom a začne sa vyrábať v roku 2023. Od tohto roku bude MINI vyrábať elektromobily postavené na novej špecializovanej platforme. A to aj v Číne, v spolupráci s miestnym partnerom Great Wall Motor.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi z časti predstavilo súrodenca elektromobilov Škoda Enyaq a VW ID.4
Mercedes má zvažovať skoršie ukončenie výroby spaľovákov, ako sa pôvodne plánovalo
Ford sa v rámci Európy pretransformuje na čisto elektrickú značku

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. EURO 7 – súmrak spaľovákov?! Správy o ukončení vývoja spaľovacích motorov sú vážne informácie, ktoré do budúcich rokov prispejú k rýchlejšiemu zhoršeniu pozície klasických spaľovacích áut oproti BEV, a to bez ohľadu na mieru pokroku v sektore BEV! Nuž Otto a Diesel sa v hrobe obracajú …

      • Viac 150 rokov nám boli spaľováky dobré, a pomohli nám napredovať. Ani výroba batérií a energie pre ne nie je bez odpadov a znečistenia. Určite sa časom nájdu anonymní hrdinovia, ktorí budú rečniť o tom, ako dobre, že sme sa konečne tých batérií zbavili, keď sa môžeme jednoducho teleportovať hore-dole …..

Pridajte komentár