Futuristický koncept Audi skysphere je predzvesťou novej generácie elektromobilov

7

Automobilka Audi predstavila prvý zo svojich avizovaných koncepčných elektromobilov – Audi skysphere. Ten je špecifický aj variabilným rázvorom pre dva úplne odlišné zážitky z jazdy. Naznačuje pritom novú generáciu elektromobilov nemeckej značky.

Audi uvádza, že elektrickým konceptom skysphere ilustruje svoju víziu budúcnosti v luxusnom segmente. Vozidlo pritom bolo navrhnuté tak, aby poskytlo 2 plne odlišné typy zážitkov. A to zážitky zo športovej jazdy a bezstarostnej jazdy v autonómnom režime.

A s tým má pomôcť variabilný rázvor. Jeho dĺžka sa dá totiž upravovať, a to vďaka mechanizmu, ktorý je poháňaný elektromotormi. Jednoduchým stlačením tlačidla má byť možné zmenšiť rázvor elektromobilu Audi skysphere o 25 cm, a to na 4,94 m. V tomto režime sa tiež zníži svetlá výška podvozka (o 10 mm). A to všetko pre radosť z dynamickej jazdy.

V základnom „komfortnom“ režime má vozidlo rázvor s dĺžkou 5,19 m a je nastavené na autonómnu jazdu, pričom v budúcnosti Audi počíta s druhou najvyššou úrovňou autonómie (4). To by znamenalo, že vozidlo bude jazdiť samé bez asistencie šoféra.

Zverejnené špecifikácie

Audi skysphere nemusí byť len víziou športovo-autonómneho vozidla budúcnosti, ktorá zároveň ukazuje dizajnový jazyk budúcich modelov. Zverejnené špecifikácie totiž môžu naznačovať, s čím máme rátať v prípade niektorých elektromobilov novej generácie.

audi skysphere interier

Zdroj: Audi

Audi pritom v prípade modelu skysphere spomína elektromotor s výkonom 465 kW poháňajúci zadnú nápravu, krútiaci moment 750 Nm, hmotnosť 1 800 kg či zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4 s. A Nemci tiež uvádzajú, že očakávajú použitie batérie s kapacitou cez 80 kWh, čo zabezpečí dojazd vyše 500 km (WLTP), a to minimálne v rámci „úsporného GT režimu“.

Zdroj: Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Vstupný“ elektromobil od Audi dostáva 2 nové verzie, vrátane tej s najdlhším dojazdom
Audi odhalilo koncept elektromobilu A6 e-tron s dojazdom cez 700 km
Audi odhalilo oficiálny plán ukončenia výroby spaľovacích áut. Zameria sa na elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

Pridajte komentár