Audi predstavilo až 4 plug-in hybridy. Ich elektrický dojazd je sklamaním

0

Už v priebehu tohto roka bude možné objednať 4 nové plug-in hybridné modely Audi Q5, A6, A7 a A8. Dostupné budú pritom v dvoch variantoch, komfortnom a športovom.

Pre automobilku Audi nie sú plug-in hybridy žiadnou novinkou, avšak aktuálne nemá vo svojom portfóliu žiadny model s týmto typom pohonu. V minulosti ponúkala plug-in hybridné modely A3 a Q7. Tie sa však nedočkajú „reinkarnácie“.

Novým plug-in hybridným pohonom budú totiž vybavené iné modely. A to SUV strednej triedy Q5, sedan vyššej triedy A6, fastback A7 a limuzína A8.

V závislosti od modelovej série je možné zvoliť dva varianty s rôznym výkonom a výbavou. A to komfortný model a model v športovej konfigurácii S line. Športová verzia ponúkne tuhší podvozok a vyšší výstupný výkon elektromotora pre zabezpečenie dynamickejšej jazdy.

„TFSI e“

Plug-in hybridné modely Q5, A6, A7 a A8 budú niesť označenie „TFSI e“. Prívlastok „e-tron“ tak bude vyhradený už len pre plne elektrické automobily od Audi. V minulosti pritom niesli toto pomenovanie aj plug-in hybridy A3 a Q7.

„TFSI e“ naznačuje, že pod kapotou vozidiel nájdeme preplňované benzínové motory TFSI s priamym vstrekovaním paliva, ktoré sú doplnené o elektromotor. Ten je pritom integrovaný do 8-stupňovej automatickej prevodovky tiptronic.

Elektrický dojazd sklamaním

Pod podlahou batožinového priestoru, z ktorého zrejme ukrojí nejaké tie litre, nájdeme li-ion batériu. Tá má 385-voltovú technológiu a disponuje kapacitou 14,1 kWh. Audi uvádza, že modelom Q5, A6, A7 a A8 zabezpečí čisto elektrický dojazd cez 40 km (WLTP) pri priemernej spotrebe 22,6 až 26,2 kWh/100 km.

40 km je pre nás sklamaním, aj v kontext konkurenčných modelov. Veď napríklad nové plug-in hybridné BMW X5 45e ponúkne 60 elektrických km (WLTP). Mercedes-Benz dokonca hovorí o modeloch s dojazdom 100 km. Podznačka Volva, Polestar, pritom tento rok spustí výrobu modelu Polestar 1 s elektrickým dojazdom 150 km.

Nabíjanie

Nové plug-in hybridné modely Q5, A6, A7 a A8 bude možné nabíjať výkonom maximálne 7,2 kWh (AC), a to aj prostredníctvom nabíjacieho wallboxu od Audi. V takomto prípade sa nabije za 2 hodiny. Pre spomínané modely bude dostupná služba “e-tron charging service”, ktorá umožňuje komfortné nabíjanie v sieti, ktorá obsahuje 72 000 nabíjacích bodov.

Zdroj (vrátane titulnej fotografie): Audi

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kompaktné SUV Audi Q4 e-tron bude ďalším elektromobilom značky
Prvé elektrické Audi dostalo slovenské ceny. Je lacnejšie ako Tesla Model X
Audi a Porsche musia prerobiť spoločnú “e-platformu”. Aj kvôli Tesle

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár