Audi Q4 e-tron dostalo slovenský cenník aj cenový a nabíjací bonus

2

Audi zverejnilo ceny svojho kompaktného elektrického SUV Audi Q4 e-tron pre slovenský trh. Na koľko vyjde model, ktorý výrobca označuje ako svoj „vstupný“ elektromobil?

Audi Q4 e-tron je koncernovým súrodencom modelov VW ID.4 a Škoda Enyaq iV, ktoré spája rovnaká platforma (MEB) a základná technika. Model od Audi by však mal byť „najprémiovejším“, a tak sa pozrime, ako sa to prejavilo na cene.

Základná verzia nesie označenie Audi Q4 35 e-tron a ponúka výkon 125 kW, krútiaci moment 310 Nm, batériu s využiteľnou kapacitou 55 kWh, dojazd 341 km (WLTP), DC nabíjanie max. výkonom 100 kW, 7,2-kWh palubnú nabíjačku, maximálnu rýchlosť 160 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9 s. Cena tohto modelu začína na Slovensku na sume 45 430 €, resp. 42 430 € po započítaní „e-tron bonusu“.

Štandardná výbava

V štandardnej výbave modelu Q4 e-tron okrem iného nájdeme disky 8,0J x 19″, „Audi pre sense front“, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, akustický parkovací systém, systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu, LED svetlomety vpredu a vzadu, komfortnú automatickú klimatizáciu, športový kožený multifunkčný volant, vyhrievané predné sedadlá, MMI – rádiový príjem – obsahuje 10,1″ (1540 x 720 px) farebný displej s MMI touch ovládaním, Audi sound systém či vyhrievané, el. nastaviteľné vonkajšie spätné zrkadlá.

Stredná verzia Q4 40 e-tron ponúka výkon 150 kW, batériu s využiteľnou kapacitou 77 kWh, dojazd 520 km (WLTP), DC nabíjanie max. výkonom 125 kW či 11-kWh palubnú nabíjačku. Cena tohto modelu začína na Slovensku na sume 51 460 €, resp. 48 460 € po započítaní „e-tron bonusu“.

Top verzia

Top verzia Q4 50 e-tron s pohonom oboch náprav disponuje výkonom 220 kW, krútiacim momentom 460 Nm, maximálnou rýchlosťou 180 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,2 s. DC nabíjací systém, palubná nabíjačka a kapacita batérie je rovnaká ako v prípade strednej verzie. Dojazd vozidla má byť 488 km (WLTP). Cena pre slovenský trh bola stanovená na 58 000 €, resp. 55 000 € po započítaní „e-tron bonusu“.

Ku každej verzii modelu Audi Q4 e-tron dostane zákazník zdarma nabíjaciu karta ZSE Drive s predplateným objemom elektrickej energie vo výške 4 500 kWh.

Čo sa týka cien variantu „Sportback“, tie ešte v rámci slovenského trhu nepoznáme. Audi počas predstavenia svojej elektrickej novinky uviedlo, že na nemeckom trhu bude tento model drahší cca o 2 000 € ako bežná „SUV“ verzia, takže na základe toho máme aspoň približnú predstavu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Dacia Spring dostala slovenský cenník. Začína na sume 16 500 €
Audi odhalilo koncept elektromobilu A6 e-tron s dojazdom cez 700 km
Škoda Enyaq prichádza na Slovensko vo variante Sportline iV. Známe sú aj ceny

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Tak je „svätá trojica“ na svete, a môže začať koncernové vzájomné okopávanie členkov !!! Som zvedavý na výsledky, resp. úspechy! Kto vie, kedy u nás takto nastúpia ostatní výrobcovia z EU a priľahlých kontinentov!

  2. Klimatické summity jeden za druhým bijú na poplach, generálny tajomník OSN aj pápež volajú každého jedného človeka na zemeguli k zodpovednosti, takže bolo by už vhodné sústrediť sa na masovú výrobu skôr jednoduchých, primerane výkonných a cenovo dostupnejších áut – aby sa šetrili suroviny a energie. Luxusné, drahé trhače asfaltu asi nie sú to pravé, čo dnes potrebujeme – ale možno je to cesta, ako pritiahnuť k elektromobilite aj tých, ktorí si bez dynamickej jazdy nevedia predstaviť svoj život.

Pridajte komentár