Audi aktualizuje svoj vstupný elektromobil, Porsche chystá nové e-modely a VW predstaví e-novinku

1

Z koncernu Volkswagen Group prichádza viacero správ ohľadom elektromobilov značiek Audi, Porsche a VW. Audi hlási, že aktualizovalo svoj najdostupnejší elektromobil Q4 e-tron, Porsche avizuje nové plne elektrické modely a VW oznámil, že zajtra predstaví úplne nový elektrický koncept.

Audi Q4 e-tron dostalo do vienka nový softvér. Ten umožní bezdrôtové aktualizácie softvéru na diaľku (OTA) a prináša funkciu plug & charge, optimalizované nabíjanie a ďalšie funkcie.

Audi Q4 e-tron vďaka novému softvéru ponúka aj možnosť vytvárania osobných profilov, vylepšený plánovač trás či lokalizáciu vozidla cez mobilnú aplikáciu. Čo sa týka nabíjania, používatelia budú môcť nastaviť preferovaný čas nabíjania v domácich podmienkach a hornú hranicu SoC pri nabíjaní na 80 % či predkondicionovať vozidlo počas jeho pripojenia k nabíjačke.

Optimalizácie sa dočkal tepelný manažment batérie aj systém riadenia nabíjacieho výkonu, ktorý umožňuje zvýšiť maximálny nabíjací výkon na 135 kW. A určite poteší možnosť jednoduchého nabíjania formou plug & charge na kompatibilných nabíjacích staniciach.

Novým softvérom sú vybavené všetky vozidlá vyrobené od roku 2023. Majitelia starších vozidiel budú musieť kvôli aktualizácii navštíviť servis.

Porsche avizuje viacero elektromobilov

Porsche aktuálne uviedlo, že chce, aby v roku 2030 mali elektromobily na ich celkových predajoch podiel 80 %. K tomu pritom prispejú aj nové modely. Prvým z nich bude elektrické SUV strednej triedy Macan, ktoré príde budúci rok. Zhruba o rok neskôr sa dočkáme plne elektrického športového modelu 718.

Po nich budú nasledovať elektrický Cayenne (SUV vyššej strednej triedy) a úplne nové SUV postavené na novej platforme SSP Sport, ktoré sa zaradí nad model Cayenne.

VW predstaví nový koncepčný model

Značka Volkswagen na zajtra avizuje predstavenie nového elektrického koncepčného modelu. Ten bude predzvesťou chystaného sériového elektromobilu, ako aj demonštrátorom nového dizajnového jazyka značky. Bude to očakávaný „cenovo dostupný“ model ID.2/ID. Golf, vlajkový model novej generácie Trinity alebo niečo iné? Uvidíme zajtra po 18:30.

Zdroje: tlačové správy od Audi, Porsche a VW  

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW ID.2 má dostáť „SUV“ variant a padla aj prvá zmienka o cene e-modelu od novej značky VW
Plány VW Group v oblasti elektromobility zažívajú pod vedením nového šéfa veľké otrasy
VW predstavil „faceliftovaný“ elektromobil ID.3. Zákazníci si priplatia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Už viackrát sa stalo, že na takéto správy vôbec nik nezareagoval! A tak rozmýšľam, či nie sú vôbec pre nikoho zaujímave, alebo hodné komentára ……

    Potom to bude mať koncern VW u nás do budúcnosti ťažké!

Pridajte komentár