Audi zverejnilo prvú upútavka na svoje elektrické superauto

0

Automobilka Audi to myslí s elektromobilitou vážne. K dvom elektrickým SUV a športovému sedanu pridá zrejme aj elektrický superšport s označením Audi PB 18 e-tron. Jeho koncept predstaví už onedlho, pričom nám ukázala prvú upútavku.

Audi PB 18 e-tron sa nám odhalí v plnej kráse 23. augusta na legendárnej trati Laguna Seca, v rámci prestížneho automobilového podujatia Pebble Beach Car 2018 v Kalifornii. Tým je zároveň zodpovedaná otázka o pôvode jeho názvu.

Názov koncepčného vozidla taktiež nadväzuje na model Audi R18 e-tron, ktorý je víťazom slávnych pretekov v Le Mans. Z tohto pretekárskeho špeciálu si koncept prepožičal aj niektoré technologické riešenia. Dizajn Audi PB 18 e-tron bol navrhnutý v novom dizajnovom centre automobilky, ktoré sídli v Malibu.

Náhrada modelu R8?

Avizovaný superšportový elektromobil vyvoláva otázku, či sa bude jednať o moderného nástupcu modelu Audi R8, ktorý je na trhu od roku 2006. Záležať bude zrejme od doby uvedenia sériového vozidla založeného na koncepte Audi PB 18 e-tron na trh.

V prípade skoršieho príchodu do predaja by zrejme Audi ponúkalo aj spaľovaciu alternatívu športového modelu v podobe modelu R8. V prípade vzdialenejšej budúcnosti by však model R8 zrejme stratil zmysel a elektrický superšport by mohol byť jeho náhradou.

Elektrické Audi R8

Mimochodom Audi R8 sa už vyrábalo v čisto elektrickej verzii s prídavkom e-tron. Disponovalo výkonom 340 kW, krútiacim momentom 919 Nm a dojazdom 450 km, vďaka 92 kWh Li-Ion batérii. Kvôli extrémnej cene vo výške 1 milión € sa predalo „len“ 100 vozidiel a výroba bola zrušená.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi e-tron Sportback: Všetko, čo vieme o ultimatívnom “kladive” na Teslu Model X
Porsche zverejnilo špecifikácie svojho prvého elektrického modelu Taycan
Najrýchlejším autom sveta má byť bulharský elektromobil s výkonom 5 221 koní

Bude mať na Teslu či Rimac?

Budeme veľmi zvedaví na parametre Audi PB 18 e-tron, nakoľko niektoré z chystaných elektrických superšportov disponujú extrémnym výkonom a ešte extrémnejšími dynamickými vlastnosťami. Veď Tesla Roadster či Rimac C_Two ponúkajú zrýchlenie z 0 na 100 km/h za cca 2 sekundy a maximálnu rýchlosť cez 400 km/h. Sme tak zvedaví, či sa Audi uberie podobným smerom.

Zdroj: Audi

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár