Najlacnejší elektromobil Audi by mal vyrásť na platforme od SEAT-u

1

Šéf produktového marketingu Audi povedal, že majú na obzore malý elektromobil, ktorý by vyrástol na koncernovej platforme MEB Entry. Išlo by určite o najlacnejšie elektrické vozidlo značky, ktoré by malo veľkosť modelu A1.

Už viackrát sme spomínali, že VW chystá sub-kompaktný elektromobil segmentu B (veľkosť modelov Polo či T-Roc) s cenou do 20 000 €. K takejto cenovke má pritom zásadnou mierou prispieť nová platforma MEB Entry, navrhnutá špeciálne pre elektromobily segmentov A a B. Jej vývojom je poverená koncernová automobilka SEAT.

Špekulovalo sa pritom, že rovnako ako v prípade trojičiek VW e-up, Škoda Citigoe iV a SEAT Mii Electric či kompaktov VW ID.3, SEAT El-Born či Škoda, ktorá by mohla niesť oživené meno Felicia, aj tento model značky VW dostane takmer identických koncernových súrodencov od Škody a SEAT-u.

Široké portfólio Audi

Po rozhovore portálu Autoexpress so šéfom produktového marketingu automobilky Audi, Fermínom Soneirom Santosom, sa však zdá, že nielen k tejto sub-kompaktnej trojici môže pribudnúť aj model od Audi. Na otázku, či je spoločnosť Audi zapojená do projektu MEB Entry, s cieľom uviesť vozidlo na jeho základe, Santos odpovedal:

 „Je na našom obzore, áno. Zatiaľ nie je navrhnuté, ale áno, máme možnosť mať autá na MEB a možno zajtra na MEB Entry (platformách)….“ 

Dodal, že Audi bude mať v porovnaní so svojou konkurenciou najširšie portfólio v rámci segmentov vozidiel. A to práve vďaka dostupným koncernovým platformám, ktoré umožnia podstatne lacnejší vývoj rôznych e-modelov. To by malo znamenať, že sa naozaj dočkáme aj menších elektromobilov, minimálne zo segmentov B a C. Vozidlá platformy MEB Entry však môžeme očakávať zrejme až okolo roku 2023.

Ako už ale býva zvykom, za menšie elektromobily od Audi si zrejme v porovnaní s modelmi značiek VW, Škoda a SEAT priplatíme. A to minimálne za kvalitnejšie materiály či „značku“. Každopádne by tieto elektrické modely mali byť prínosom, veď mnoho motoristov si potrpí na punc „prémiovosti“. Nebudú tak musieť siahať po „značkových“ spaľovákoch.

Menší elektromobil pritom chystá aj Mercedes-Benz (EQA) či Lexus (UX 300e). Dúfame pritom, že neubehne príliš dlhá doba, kým príde s kompaktným modelom aj Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Technický update Audi e-tron prináša vyššiu účinnosť a dojazd
Audi predstavilo svoj „druhý“ elektromobil – e-tron Sportback
Automobilka Audi poodhalila tajuplný elektrický model

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár